1 Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

1.    Rozpoczynamy Adwent czyli czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
2.    Zapraszamy na roraty w tygodniu o 7.00 i 18.00. Niech adwentowy wysiłek wzmocni nas duchowo.
3.    W następną niedzielę Godzina Łaski. Po Mszy św. o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
4.    Ks. kanonikowi, ks. porucznikowi Marianowi Polonce z racji obchodzonych w następną niedzielę imienin składamy serdeczne życzenia i prosimy o modlitwę w jego intencji.
5.    Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
6.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja od 7.30 do 21.00. Różaniec za Ojczyznę o 17.00. Od 18.30 zapraszamy na adorację kręgi rodzin oraz parafian z Rejonu Piaski.
Ks. Antoni zaprasza 7b ze SP nr 2, na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45.
7.    We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
8.    W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.30. Kl. 8-me zapraszamy o 18.00 na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
9.    W czwartek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00. Godzina Święta od 17.00. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
10.    W piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona chrześcijańskiej dobroci. W I-szy piątek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. roratnia dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30.
11.    Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od 8.30. Prosimy o kierowcę na piątek.
12.    W sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo  do Niepokalanego Serca NMP o 7.30.  Msza św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin w następną niedzielę o 13.00.
13.     Poświęcone w ubiegłą  niedzielę opłatki, kościelni roznoszą do naszych domów na znak jedności wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie służby kościelnej. W tym tygodniu roznoszą:
p. Leszek: ulice: Grunwaldzka – od. ul. Grabskiej, domki jednorodzinne, nieparzyste od 55 do 17
włącznie oraz parzyste od 44 do 32 włącznie, Grunwaldzka – os. „Nad Juką” czyli: bloki: 22 O–Ż i 24 E–L i stojące między nimi domki bliźniaki,    Grunwaldzka domki szeregowe 27 A–N i 37 A–O, Grunwaldzka 17 R i blok 17 E–N oraz bloki 19G–R i 21C–L, Grunwaldzka – numery parzyste od 2 do 30 włącznie oraz dom nr 15 i domki szeregowe 20 L–T i 22 I–N, Wyzwolenia, Solskiego, Marudy, Westerplatte, Modrzejewskiej, Jagiellońska, Aleja Dębowa /do pp. Kościółków nr 27 i do pp. Piątkowskich nr 32 włącznie/, Makosza, Podlasie, Malinowskiego, Aleja Dębowa /od lasu do pp. Michoń nr 34 i pp. Tryjefaczka nr 29 włącznie /.

p. Mateusz: ulice: Nowa, Stawowa, Moczydło, Blok wojskowy i małe bloki przy ul. Płaszowskiej, Młyńska, ul. Robotnicza i os. Robotnicze, Plac Zwycięstwa, 3 Maja, Plac Kazimierza Wielkiego, Zamkowa, Rynek, Pileckiego.
Cotygodniowa rozpiska jest wywieszana w przedsionku kościoła. Jeśli do kogoś z państwa panowie kościelni nie dotrą będzie można zaopatrzyć się w opłatki w zakrystii.
14.    W dniach 10-30 listopada w 11 kopertach złożono 2.290 zł a na konto parafialne dokonano 11 wpłat, łącznie 1680 zł. Obecnie na koncie „renowacji” mamy 27.565 zł. Brakuje nam jeszcze 26.000 zł, aby całkowicie wypłacić remont instalacji elektrycznej w kościele.
15.    Na potrzeby ubogich złożono do puszek 4.539 zł. Dziękujemy darczyńcom i kwestującym. Z tej sumy przesłaliśmy 1.500 do dyspozycji Caritas Archidiecezji a 1.000 zł na operację Klaudii Mistarz z Wiśniowej. Pozostałe środki zwiększą fundusz na paczki świąteczne dla potrzebujących w parafii.
16.     Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na paczki świąteczne. Dziękujemy Członkom Stowarzyszenia Ziemi Niepołomickiej za kwestowanie.
17.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła Kazimierze Frąś z ul. Wojska Polskiego od n-ru 2 do n-ru 23. Sprzątanie wsparli ofiarą: Grażyna Szlachta, Marcin i Agata Frąś. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę  70 zł na remont kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek,  od 18.30 prosimy parafian z ul. Wojska Polskiego od n-ru 24, od pp. Kościółków do n-ru 54, do Pani Bator.
1.    Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii.
2.    Spotkanie diakonii Kursu Alpha dla Dorosłych w następny poniedziałek, tj. 9 grudnia. Zapraszamy na 18.30 na adoracje a o 19.00 spotkanie na plebanii.
3.    Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabór wniosków na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
4.    Zachęcamy do nabycia specjalnego numeru ”Źródła” poświęconemu Eucharystii. Zawiera on m.in.. artykuł o cudach eucharystycznych w Polsce.