1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

1.    Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczynają się roraty, które rano będą od poniedziałku do soboty włącznie o 6.45. Roraty wieczorem będą od poniedziałku do piątku włącznie o 18.00.  Od poniedziałku Msza św. poranna w tygodniu będzie o 6.15 a nie o 6.30.
2.    Młodzież klas VIII z grupy poniedziałkowej w środę o 18.00 otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę biskupa Damiana Muskusa. Młodzież ta rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do tego sakramentu od udziału (w niedzielę) dzisiaj we Mszy św. o 18.00 a po niej próba w kościele. Próby będą także w poniedziałek i we wtorek o 18.45. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i rodzin we wtorek od 17.30. Zbiórka młodzieży przed bierzmowaniem w środę o 17.40 w kościele.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o  7.25 i o 17.45. Adoracja w kaplicy św. Karola do 18.00. Nie ma adoracji po Mszy św. wieczornej.
4.    W środę święto św. Andrzeja, apostoła. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.25 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej nie ma adoracji.
5.    W I-szy czwartek miesiąca grudnia okazja do spowiedzi św. rano od 6.15 i od 17.00. Do spowiedzi w czwartek zapraszamy klasy siódme z indeksami od 17.00 a potem prosimy zostać na roratach. Godzina Święta od 17.00. W czwartek o 19.00 będą śpiewane nieszpory adwentowe, na które zaprasza Wspólnota Ararat.
6.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi świętej od 6.15 rano i od 15.30 po południu. Do spowiedzi po południu od 15.30 zapraszamy klasy czwarte i piąte ze SP. Dla tych dzieci i ich rodzin Msza św. o 16.30. Klasy szóste i młodzież oraz dorosłych zapraszamy do spowiedzi od 17.30 a potem zapraszamy na roraty o 18.00. Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa po Mszy św. wieczornej.
7.    W I-szą sobotę    wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP wraz z różańcem za Ojczyznę w sobotę po Mszy św. roratniej o 6.45.
8.    Odwiedziny chorych w I-szy piątek i I-szą sobotę od 8.30. Prosimy o kierowcę na piątek.
9.    Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wsparcie instalacji fotowoltaiki zasilającej ogrzewanie i oświetlenie kościoła. W kopertach 13 ofiarodawców złożyło 2.650 zł, na konto parafialne wpłynęło 5 wpłat na łączną sumę 1.300 zł a składka była większa od przeciętnej o 3.722 zł. Łącznie zbiórka przyniosła 7.672 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Zebrana suma zostanie przeznaczona na zakup drewna, które posłuży do wzmocnienia dachu stodoły, na którym zamontowano instalację fotowoltaiczną. Według opinii cieśli dach jest mocny, ale na wypadek obfitych opadów śniegu potrzebuje wzmocnienia. Serdeczny Bóg zapłać za złożone także dziś dodatkowe ofiary na tacę niedzielną.     Informujemy, że na pokrycie pozostałych kosztów fotowoltaiki potrzebujemy w przyszłym roku 100.000 zł.                                                                    .
10.        W ramach wsparcia Kościoła na Wschodzie prosimy o paczki dla Ukraińców z terenów niedawno wyzwolonych z ciepłymi rzeczami, słodyczami, niepsującą się żywnością. Dary spakowanie w kartonowej jednej paczce, powinny zawierać rzeczy tylko dla jednej osoby (np. tylko dla dziewczynki lat 7-8, dla chłopca lat 5-6, dla kobiety, dla mężczyzny, dla żołnierza). Paczka kartonowa powinna być tak wypakowana, aby można na niej położyć kilka innych paczek w czasie transportu. Na paczce należy napisać co się w niej znajduje i dla kogo jest przeznaczona np. ciepłe rzeczy dla mężczyzny (skarpety, sweter, czapka, rękawiczki itp, żywność, środki czystości). Można przygotować jedną paczkę wraz ze sąsiadami. Paczki prosimy złożyć w Domu św. Karola (budynek obok plebanii) w sobotę, 10 grudnia od 15 do 17.00 oraz w niedzielę, 11 grudnia po każdej Mszy św. Paczki zostaną dostarczone przez braci z Towarzystwa Ducha Świętego na Ukrainę.
11.    Nowy „Staś” (cena 10 zł) pomoże przeżyć dzieciom i rodzicom pięknie Adwent i Boże Narodzenie. Polecamy także Gościa Niedzielnego wraz kalendarzem. Oaza po Mszy św. rozdaje ulotki z refleksjami na Adwent.
12.    Dziś po każdej Mszy św. święcimy wieńce i opłatki na stół wigilijny.