1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

Wieniec Adwentowy

1.    Rozpoczynając Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny.
2.    Roraty w tygodniu o 7.00 i 18.00 Dzieci zapraszamy z lampionami.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola o 7.40 i 17.45 i całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.
4.    W środę święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o śp. ks. proboszcza Andrzeju Fidelusie. W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W środę spotkania przed bierzmowaniem dla klas I gimnazjalnych o 14.45, 16 i 17.00.
6.    Z racji I-szego czwartku okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17. Godzina święta od 17.00.
7.     Z racji I-szego piątku okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP od 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po Roratach o 7 i 18.
8.    W piątek i sobotę odwiedziny chorych z Komunią św. od 8.30. Prosimy o kierowców.
9.    W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. roratniej o 7.00
10.    Dzień Skupienia dla małżeństw w związkach niesakramentalnych w sobotę, 3. grudnia
w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w N. Hucie o 16.00.
11.    Rodziny, które przyjmujące młodzież podczas ŚDM prosimy o odebranie filmu w zakrystii.
12.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z  ul. Płaszowskiej z bloku nr 23 i 25: Halinie Pastuszuk i Małgorzacie Semik oraz kandydatom do bierzmowania: Dawidowi Wójtowiczowi i Krystianowi Panasiukowi. Ofiarą wsparli: Krystyna Tracz, Anna Dziedzic, Irena Rumin, Teresa Kopytowska, Aniela Dygas, Małgorzata Szewczyk. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 190  zł na remont ścian kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 2 grudnia od 19.00 prosimy parafian z  ul. Płaszowskiej – bloki wojskowe nr 27 i 29.
13.    Ferie zimowe dla scholi i ministrantów w Sidzinie Górnej od 29 stycznia do 3 lutego. Zapisy u ks. Krzysztofa lub p. Dyr. Augustyńskiej. Zapraszamy dzieci spoza grup.
14.    Klub „Poszukiwaczy Historii Niepołomic” zaprasza na spotkanie poświęcone Tadeuszowi Bisztydze, naczelnikowi Niepołomic w latach 1873-1879 w Laboratorium Aktywności (Budynek Biblioteki, ul. Bocheńska) w środę o 18.00.
15.    Z okazji 40-lecia Szczepu „Puszcza” otwarcie wystawy fotografii i wydawnictw w Bibliotece, ul. Bocheńska, w sobotę o 11.00. Zapraszamy.
16.    Prosimy kierowców o mądre parkowanie:
a.    Do godziny parkuj przed kościołem – załatw sprawę na Poczcie, w Rynku i odjedź robiąc miejsce innym.
b.    Parkuj oszczędnie i porządnie – czy obok mnie ktoś jeszcze zaparkuje?
c.    Zostaw miejsce mieszkańcom plebanii i służbie kościelnej – nie parkuj na kopercie! Nie zastawiaj dojazdu do koperty i do garażu!
d.    Nie parkuj wzdłuż drogi dojazdowej do parkingu i przy płotach, na zakrętach
e.    W rezerwie jest zawsze parking „zielony” naprzeciw Szkoły Muzycznej – wjazd od ul. Pięknej
f.    Kierowców spóźniających się na niedzielne Msze św. prosimy, aby parkowali na zielonym parkingu na placu manewrowym.
g.    Wjeżdżając na prywatny, parafialny parking przed kościołem kierowca akceptuje tym samym regulamin parkingu.
h.    Codziennie wielu kierowców łamie te zasady stąd powyższe prośby.
17.    Nastąpi teraz poświęcenie wieńców adwentowych oraz opłatków, które zostaną przez Pana Organistę i Pana Kościelnego rozniesione do naszych domów. Przyjmujmy poświęcone opłatki jako znak jedności naszej wspólnoty parafialnej. Do opłatków dołączamy obrzęd wieczerzy wigilijnej i życzenia świąteczne. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Te ofiary tworzą fundusz z którego wynagradzana jest służba kościelna.