1 Niedziela Adwentu rok „C” – 28. 11. 2021 r.

1.    W naszej parafii witamy serdecznie o. Sławomira Bednarza, michalitę, budującego kościół w Młochowie pod Warszawą. Wygłosi dzisiaj do nas Słowo Boże.
2.    Dziś (w niedzielę) zapraszamy na film „Czyściec” z Małgorzatą Kożuchowska w roli głównej  o 19.00 w sali kina. Widzów prosimy o dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów licencji.
3.    W poniedziałek rozpoczynamy roraty o 6.15 i 18.00. W Adwencie nie ma Mszy św. w tygodniu rano o 6.30 tylko o 6.15. Przyjęte Msze św. w Adwencie, w tygodniu na 6.30 będą odprawiane o 6.15.  Prosimy, aby na roraty dzieci przynosiły serca, na których wypiszą swój dobry uczynek. Prosimy, żeby podać swoje imię i nazwisko. Wśród dzieci poprzez losowanie wyznaczymy, które z nich zabierze do domu figurkę Matki Bożej.
4.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej nie ma adoracji.
5.    W ciągu tygodnia codziennie oraz w niedzielę modlimy się w intencji Synodu od 17.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
6.    We wtorek     święto św. Andrzeja apostoła.
7.    W środę, 1 grudnia nowenna do św. Józefa o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.     Po Mszy św. wieczornej nie ma adoracji.
8.    W 1-szy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi od 6.15 i od 17.00. Zapraszamy klasy VII-me z indeksami do spowiedzi św. Godzina Święta od 17.00.
9.    W 1-szy piątek okazja do spowiedzi od 6.15 i od 15.30. Zapraszamy klasy IV-te, V-te. O 16.30 dodatkowe roraty dla tych dzieci i ich rodziców. Po przerwie zapraszamy klasy VI-te i starszych do spowiedzi św. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa o 7.30 i po roratach o 18.45. Do spowiedzi prosimy się przygotować przy pomocy wyłożonych rachunków sumienia.
10.    Nabożeństwo do Niepokalanego. Serca  NMP w I-szą sobotę po Mszy św. o 7.00.
11.    Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.

12.    Grupa poniedziałkowa klas VIII-mych ma próbę przed bierzmowaniem we wtorek i czwartek o 18.00 czyli przychodzi na roraty. Grupa środowa klas VIII-mych ma próbę w poniedziałek i środę o 18.00 czyli zaczyna od rorat.

13.    Dziękujemy za wsparcie renowacji obrazu i ołtarza św. Karola ofiarami w kopertach. Bóg zapłać. Prosimy nadal wpisywanie się do księgi podziękowań i próśb wyłożonej w kaplicy św. Karola na stoliku. Prośby będziemy omadlać w czasie nowenny do św. Karola.
14.    Bóg zapłać za wsparcie Caritas Polska, która pomaga imigrantom na granicy sumą 610 złotych.
15.    Prosimy o noszenie maseczek w kościele i dezynfekcję rąk przy wchodzeniu. Tę prośbę przekazują także ci, którzy chcą wejść do kościoła. Jeśli ktoś zapomniał  maseczki i to są one wyłożone na stolikach z prasą.     Stojących wokół kościoła prosimy przede wszystkim o zachowanie dystansu.
16.    Poświęcimy teraz wieńce adwentowe oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie służby kościelnej w naszej parafii. Bóg zapłać. Można także otrzymać świece Caritas.