1. Niedziela W. Postu, 22. marca 2015 r.

DSC_8546

1.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godz. 15.30. Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej
2.    Dziś (w niedzielę) zapraszamy na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. W programie o 17.00 Msza św. z kazaniem i procesja światła z modlitwą różańcową.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00 a w kościele od 18.30 do 20.00. Od 18.30 wieczorny dyżur w konfesjonale podczas adoracji.
4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W piątek Droga Krzyżowa w naszym kościele o godz. 7.30 (prosimy o poprowadzenie Różę św. Anny) o 16.30 dla dzieci, o 17.30 (prosimy o prowadzenie rejon Pasternik) i o 18.30 (prosimy o prowadzenie Ruch Rodzin Nazaretańskich).
6.    Nabożeństwo 40-godzinne rozpoczniemy od 2. Niedzieli Wielkiego Postu, od 1. marca
7.    W przyszłą niedzielę, 1. marca modlić się będziemy za „żołnierzy wyklętych”, którzy walczyli z komunistami przez wiele lat po wojnie. Po Mszy św. o 13.00 przemarsz pod pomnik w Parku Miejskim a po złożeniu kwiatów film patriotyczny w Centrum Dźwięku
8.    Dziękujemy za udział przedszkolaków wraz z opiekunami na Mszy św. o 10.00 w Środę Popielcową
9.    Dziękujemy Natalii i Adamowi za ciasto weselne.
10.    Bardzo dziękujemy  mieszkańcom bloków z ul. Mokrej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 160 zł na remont dachu: Marii Czernin, Barbarze Skóra, Magdalenie i Teresie Malarz, Lidii i Michel Bojko, Katarzynie Dymek, Monice Guzik, Tomaszowi Binar. Ofiarą wsparli sprzątanie: Małgorzata Paluch i Maria Matyjewicz. Warto podkreślić mobilizację parafian z bloków przy ul. Mokrej. Niech Pan Bóg za to wynagrodzi. O posprzątanie kościoła w piątek, 27. lutego, od 19.00 prosimy parafian z ul. Mokrej z domków jednorodzinnych i z ul. Brzezinki.
11.    Przypomnienie – Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych będziemy korzystać z sakramentu nawrócenia, pokuty i przebaczenia. Prosimy, aby nie zapominać o przedstawieniu się spowiednikowi, podając swój stan i ewentualnie wykonywaną pracę, np. żonaty, 20 lat w małżeństwie, ślusarz. Zachęcamy już teraz do robienia rachunku sumienia przy pomocy książeczki, aby przemyśleć swój stan ducha. Warto też modlić się o dobrą spowiedź. Bardzo dobrym przygotowaniem do spowiedzi będą rekolekcje, które rozpoczniemy w V-tą Niedzielę Wielkiego Postu, 22. marca b.r.
12.    Komunikaty:
a.    Deklaracje o przyjmowaniu gości na ŚDM składamy w kościele do oznaczonej skrzynki pod chórem.
b.    Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w dniach 2-4. marca o godz. 19.00 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Na Wzgórzach Krzesławickich.
c.    Kurs Alpha rozpocznie się w naszej parafii w czwartek, 5. marca o 19.00 uroczystą kolacją w sali dawnego kina, Rynek 19. Zapraszamy. Szczegóły na plakatach i na ulotkach dostępnych na stolikach, przy prasie katolickiej. Konieczne wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie się.