1 niedziela Wielkiego Postu – 10. marca 2019 r.

1.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godzinie 15.30. Nabożeństwo czterdziestogodzinne z wystawieniem Najśw. Sakramentu od 14 do 15.30. Zapraszamy rejon Pasternik.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. O 17.00 różaniec w intencji dzieci nienarodzonych.
3.    W poniedziałek, we wtorek i w środę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00. Do udziału w tym nabożeństwie czterdziestogodzinnym zapraszamy szczególnie:
•    w poniedziałek: czcicieli św. Karola, scholę oraz rejon Śródmieście
•    we wtorek róże różańcowe św. Józefa, św. Anny i św. Faustyny oraz rejony: Zakościele, Piaski, Zagrody – Świdowa
•    w środę Honorową Straż NSPJ, różę MB Fatimskiej i rejony Boryczów oraz Grunwaldzka.
Przechodząc obok kościoła wstąpmy na adorację.
4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30.
5.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o 7.30 – prowadzi Róża św. Faustyny, o 16.30 dla dzieci – klasy IV z ul. Szkolnej, o 17.30 –  prowadzi rejon Grunwaldzka i o 18.30 dla młodzieży – kl. VII ( kandydaci do bierzmowania).
W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Drodze Krzyżowej czyli o 8.00 i 19.00
6.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Renowacje Misji św. Prosimy o modlitwę do Ducha Świętego w tej intencji. Modlitwa znajduje się na zaproszeniach, w gablocie i na stronie internetowej parafii.
Zaproszenia z programem Misji są również wyłożone na stolikach z gazetami. Kto jeszcze nie ma – proszę zabrać.
7.    Dziś po Mszach świętych zbiórka na potrzeby remontu instalacji elektrycznej naszego kościoła.
8.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Płaszowskiej, blok 35, klatka 3, od n-ru 31 do n-ru 42 oraz z ul. Polnej i Grabskiej: Barbarze Sowińskiej, Marii Adamik, Danucie Chytroś oraz 16 kandydatom do bierzmowania (Kornelii Pajdzik, Julii Radwańskiej, Julii Porąbka, Paulinie Ptasznik, Wojciechowi Wojcieszko, Adamowi Schabowskiemu, Amelii Kruczyńskiej, Grzegorzowi Kozub, Dominikowi Noskowi, Amelii Ceplin, Dominice Kaleta, Izabelli Karasińskiej, Karolinie Nitsch, Tomkowi Gibasowi, Jakubowi Krupa, Bartoszowi Dudka.   Sprzątanie wsparli ofiarą: Kazimiera  Dyjach, Tomasz Zaleśny, Bożena Sowińska, Stanisław Chytroś, Monika i Tomasz Chytroś, Janina Pilch.  Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę  230  zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
9.    O posprzątanie kościoła w piątek, 15 marca od 19.15 prosimy parafian z całej ul. Czerwonych Beretów i ul. Potasińskiego.

1.    Policja ostrzega, że w ostatnim czasie na terenie powiatu wielickiego doszło do prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np. „na syna/córkę”, „na policjanta”,). Ofiarami oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się za członka rodziny lub policjanta poleca wypłacić oszczędności z banku. Uczulmy naszych bliskich na to zagrożenie.