1 niedziela Wielkiego Postu – 18 luty 2018 r.

1.    Dziś (w niedzielę) Gorzkie Żale o godzinie 15.30. Nabożeństwo czterdziestogodzinne
z wystawieniem Najśw. Sakramentu od 14 do 15.30. Zapraszamy rejon Pasternik.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II o 7.30
i 17.45. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00. Do udziału w tym nabożeństwie czterdziestogodzinnym zapraszamy w poniedziałek: czcicieli św. Karola oraz rejon Boryczów i Śródmieście a we wtorek rejon Zakościele i Piaski. Przechodząc obok kościoła wstąpmy na adorację.
3.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    W czwartek święto Katedry św. Piotra w Rzymie. Nowenna do śś. Męczenników z Góry Ararat o 7.30 i o 18.30.
5.    W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 7.30 (prowadzi Róża MB Fatimskiej), 16.30 dla dzieci, 17.30 (poprowadzi rejon Boryczów) i o 18.30 dla młodzieży.
6.    W czwartek 1 marca o 18.00 bp Jan Szkodoń wprowadzi do naszego kościoła relikwie św. Stanisława biskupa i męczennika oraz rozpocznie  się jubileuszowe nawiedzenie relikwii i feretronów świętych w naszych rodzinach. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne wraz z rodzinami i wszystkich parafian.
7.    W znaku obrazu i relikwii nawiedzać nasze rodziny będą czterej święci: św. Stanisław Biskup i Męczennik odwiedziny rodzin rozpocznie w rejonie Piaski, św. Ojciec Pio będzie nawiedzał rejon Boryczów Strzelnica, św. Karol Boromeusz będzie nawiedzał rejon Zakościele a Święci Męczennicy z Góry Ararat nawiedzać będą rejon Zagrody Świdowa.
8.    Rozpoczęcie nawiedzenia nastąpi w czwartek, 1 marca br. Delegacje odbiorą wizerunki
i relikwie świętych od ks. Biskupa podczas Mszy św. o 18.00. W rejonie Piaski peregrynacja rozpocznie się od ul. Ułanów, od n-ru 1, w rejonie Boryczów Strzelnica peregrynacja rozpocznie się od ul. Pilotów, od n-ru 1, w rejonie Zakościele peregrynacja rozpocznie się od Alei Dębowej, od n-ru 1, w rejonie Zagrody Świdowa peregrynacja rozpocznie się od ul. Młyńskiej, od n-ru 1. Dalszy porządek nawiedzenia zostanie podany później.
9.    Spotkanie rejonowych zespołów duszpasterskich oraz zainteresowanych nawiedzeniem
i radnych z rejonów, w których rozpoczyna się nawiedzenie w poniedziałek o 19.00 na plebanii celem ustalenia szczegółów nawiedzenia.
10.    Gratulujemy najmłodszym ministrantom za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju rejonowym dla Służby Liturgicznej i przejście do turnieju diecezjalnego.
11.    Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi i klerykowi Danielowi z Towarzystwa Ducha Świętego oraz Paniom: Krystynie Augustyńskiej, Beacie Grodowskiej, Agacie Łąckiej za przeprowadzenie tygodniowego wyjazdu scholi na zimowisko. Bóg zapłać prowadzącym
i rodzicom za trud organizacji wyjazdu 39 dzieci na ferie.
12.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Jodłowej: Zofii i Kazimierzowi Hudyga, Natalii Sieńko, Edwardowi Nawalany oraz kandydatom do bierzmowania: Maciejowi Sendorkowi, Aleksandrze Batko, Wioletcie Pełka i Gabrieli Klima. Sprzątający złożyli także ofiarę na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za ten gest troski o nasz kościół w Roku Jubileuszu 660-lecia jego konsekracji. O posprzątanie naszej świątyni w piątek,
23 lutego od 19.00 prosimy parafian z  Sitowca (czyli Droga Królewska od n-ru 129
do n-ru 71 włącznie oraz z Os. Błoto.
Komunikat:
13. „Klub poszukiwaczy historii Niepołomic” zaprasza na spotkanie z Panem Gerardem Makoszem, synem żołnierza II Dywizjonu Pociągów Pancernych. Spotkanie w środę o 18.00
w Bibliotece, ul. Bocheńska.