10 niedziela w ciągu roku – 10. 06. 2018 r.

1.    Nabożeństwo czerwcowe codziennie w kościele o 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwo czerwcowe przy kapliczkach. O szczegóły zapytajmy radnego z rejonu lub sąsiadów.
2.    W poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00. Różaniec w intencji dzieci nienarodzonych o 17.00
3.    We wtorek wspomnienie błogosławionego ks. Piotra Dańkowskiego i towarzyszy, męczenników z II-giej wojny światowej. We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30. We wtorek na końcowe spotkania zapraszamy klasy VII o godz. 15.15, 16 i 17.00. Indeksy przynosimy obowiązkowo.
4.    W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Rozpoczęcie nabożeństwa fatimskiego Mszą św. o 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie klasy VII. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas II-gich gimnazjalnych o godz. 16.00.  Konieczne indeksy.
5.    W czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
6.    W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30. W piątek okazja do spowiedzi przed odpustem od 6.30 i 17.00.
7.    Przez cały tydzień modlimy się do Świętych Męczenników z Góry Ararat o 7.30 i 18.30 przygotowując się duchowo do odpustu parafialnego w niedzielę, 17 czerwca. Ten odpust w Roku Jubileuszu 660-lecia konsekracji naszej świątyni zainauguruje uroczystą Mszą św. w sobotę 16 czerwca o 18.00 Metropolita Warszawski, ks. kardynał Kazimierz Nycz. Na te uroczystość w sobotę wieczorem o 18.00 zapraszamy szczególnie uczniów klas VII i klas II gimnazjalnych. Otrzymają oni z rąk ks. Kardynała „Modlitewnik Młodych” przy pomocy, którego będą przygotowywać się do bierzmowania w następnym roku szkolnym. Zapraszamy także klasy III gimnazjalne na sobotę, na 18.00, aby podziękować Bogu za sakrament bierzmowania. Bierzmowani także otrzymają „Modlitewnik Młodych” jako pomoc do rozwijania swej modlitwy. Do udziału w tej modlitwie za młodzież pod przewodnictwem ks. Kardynała zapraszamy także rodziców bierzmowanych i kandydatów do bierzmowania.
8.    W niedzielę odpustową kazania wygłosi ks. Andrzej Błażkiewicz, kapłan naszej Archidiecezji pracujący w Makao, dawnej portugalskiej kolonii a obecnie prowincji Chin. Na sumę odpustową o 11.30 i procesję zapraszamy dzieci  po I-szej Komunii św. z klas III oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Na sumę i procesję prosimy przynieść wszystkie feretrony świętych, które peregrynują po rodzinach. Prosimy o udział orkiestry i strażaków w procesji.
9.    Dziękujemy poszczególnym rejonom, młodzieży i wspólnotom parafialnym, dzieciom z klas III oraz dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwonkami, noszącym baldachim oraz feretrony, rodzicom i parafianom za pięknie przeżywaną oktawę Bożego Ciała. Niech Bóg będzie uwielbiony w swoich aniołach i swoich świętych.
10.    Parafianom z ul. Myśliwskiej od nru 11 do 22b: Halinie Kurak, Paulinie Chudecka, Zofii Nowak, Janinie Biernat, Oli i Marcinowi Szewczykom dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie wsparli ofiarą: Beata i Dariusz Krupa, Alina i Wiesław Panek, Janina Malinowska, Eugenia i Eugeniusz Dąbroś, Ewelina Kurak, Elżbieta Piskorz, Małgorzata Nowak. Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 140 na remont cmentarza. W piątek, 15. czerwca o 18.45 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Ziemby i Roweckiego.
11.    Pielgrzymka do Częstochowy w sobotę 16 czerwca od 7.00. Wyjazd spod plebanii. Koszt 40 zł. Zapisy u p. Marii Kania, tel. 604 674 544.
12.    Spotkanie dla rodziców dzieci ze scholi i ministrantów wyjeżdżających na obóz do Krokowej koło Karwi odbędzie się dziś (w niedzielę) o 12.30 w sali kina. Zapraszamy.
13.    Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie o 10.00 na Placu Matejki w Krakowie a zakończenie piknikiem rodzinnym w Parku im. Henryka Jordana. Szczegóły na www.marsz.org.
14.    Fundacja Zamek zaprasza Panie na IV Zamkowe Forum Kobiet w niedzielę,  17 czerwca od 13.00.
15.    Dziś zbiórka na renowację kaplicy i cmentarza. Prace ruszą końcem czerwca. Bóg zapłać za ofiary.