11 niedziela w ciągu roku – 17. 06. 2018 r. Uroczystość ŚŚ. Męczenników z Góry Ararat – odpust

1.    W naszej parafii witamy ks. misjonarza z Chin, z Makao, ks. Andrzeja Błażkiewicza.
2.    Nabożeństwo czerwcowe codziennie w kościele o 18.30. Zapraszamy także na nabożeństwo czerwcowe przy kapliczkach..
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00. W poniedziałek na Mszy św. o 18.00 wręczenie testimonium I-szego roku przygotowań do bierzmowania dla klas VII-mych ze SP.
4.    W środę wspomnienie bł. ks. Władysława Bukowińskiego, kapłana. Jego relikwie znajdują się przy wielkim ołtarzu. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Klasy II gimnazjalne przyjdą na spotkanie o 17.30 do Domu św. Karola, aby przygotować się do liturgii i rozdania testimonium podczas Mszy św. o 18.00.
5.    W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W czwartek Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla klas 4,5 i 7-mych o 8.00 a dla klas 0, 1, 2, 3-cich o 11.30.
6.    W piątek liturgiczne wspomnienie św. Męczenników z Góry Ararat według starego Martyrologium Rzymskiego. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II i Centrum Kształcenia Ustawicznego o 8.00
a o godz. 9.00 dla klas II i III gimnazjalnych. Zapraszamy do dziękczynienia za mijający rok szkolny dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Pamiętajmy: Kto dziękuje dwa razy prosi, zaś wdzięczność jest cechą ludzi szlachetnych.
7.    Okazja do spowiedzi z racji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji w poniedziałek, wtorek, środę od 6.30 do 7.30 i od 17.30 do 18.30 a także podczas każdej Mszy św.
8.    Dziękujemy za złożone do puszek 1870 zł na remont cmentarza. Bóg zapłać ofiarodawcom
i kwestującym.
9.    Parafianom z ul. Ziemby i Roweckiego: Danucie Osman, Aleksandrze Kurdyś, Grażynie Sękowskiej, Monice Bielarczyk i Teresie Tynor dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie wsparli ofiarą: Grażyna i Zdzisław Kuś, Beata i Wojciech Kurdyś, Jadwiga
i Tadeusz Knapik, Adam Bielarczyk, Wacław Tynor. Bóg zapłać sprzątającym
i wspierającym za ofiarę 250 na remont cmentarza. W piątek, 22. czerwca o 18.45 prosimy
o posprzątanie kościoła parafian z ul. Myśliwskiej od nru 23, od PP. Pikulskich do n-ru 49, do PP. Jagłów.
10.    Fundacja Zamek zaprasza Panie na IV Zamkowe Forum Kobiet dziś (w niedzielę),  od 13.00.
11.    Spotkanie w sprawie samoobrony terytorialnej w Niepołomicach w Bibliotece,
ul. Bocheńska, w Laboratorium Aktywności Społecznej w sobotę o 15.00.
12.    Pan Burmistrz informuje, że nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców na kotły gazowe rozpoczyna się od 2 lipca br. od 8.30 w Urzędzie Miasta, Pl. Zwycięstwa 13. Szczegóły na plakatach i stronie www.wiadomości.niepolomice.eu.
13.    Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Jazów dotkniętej pożarem.
O przeprowadzenie kwesty prosimy Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej.