12 Niedziela w ciągu roku – 21. 06. 2020 r.

1.    Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30. Zapraszamy do uczczenia Najśw. Serca P. Jezusa.
2.    W poniedziałek uczcimy św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
3.    W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W środę nabożeństwo czerwcowe
i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
4.    W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w piątek o godz. 8.00. Po Mszy św. w kaplicy św. Karola adoracja Najśw. Sakramentu do 15.00, zakończymy ją  koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy dzieci i rodziców, aby dzieci po otrzymaniu świadectwa pokazały je Panu Jezusowi w Najśw. Sakramencie w kaplicy św. Karola..
5.    Bardzo zachęcamy, aby dzieci i młodzież przed wakacjami skorzystały ze spowiedzi w ciągu tygodnia od 6.30 do 7.20 i 17.30 do 18.30 oraz w niedzielę podczas każdej Mszy św. i przyjęły Komunię św.
6.    W czasie wakacji pamiętajmy o udziale w niedzielnej Mszy św.
7.    Módlmy się o dobry wybór prezydenta Rzeczypospolitej. W przemyśleniu naszej decyzji pomoże nam artykuł z Gościa Niedzielnego „Wyborcze grzechy”, którego autorem jest Kapelan Sejmu Polskiego. Kserokopie tego artykułu wyłożone na stolikach z prasą. Prosimy zabrać do domu.
8.    Bóg zapłać wszystkim posługującym i uczestniczącym w oktawie Bożego Ciała.
9.    Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę siedem kopert na odnowienie stacji Drogi Krzyżowej. Już dziś możemy zobaczyć pierwsze efekty pracy konserwatora.
10.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą lewą stroną, zawsze w pierwszej kolejności.
11.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do 20.30 do sali na plebanii (wejście od kancelarii).  Na rozmowę koniecznie przynosimy indeks.