12 Niedziela z ciągu roku – Odpust Św. Męczenników z Góry Ararat -19.06.2022 r.

1.    Zapraszamy na nab. czerwcowe w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
2.    W poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego kapłana i apostoła Kazachstanu. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II po Mszy św.
o 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00 a w kościele po zakończeniu nabożeństwa czerwcowego do 21.00.
3.    We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
4.    W środę liturgiczne wspomnienie Świętych Męczenników z Góry Ararat. W środę nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Adoracja po Mszy św. wieczornej do 20.00.
5.    W czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Na Mszę św. z racji zakończenia roku w czwartek na 9.00 zapraszamy klasy od 0-rowej do 4-tej włącznie ze SP nr 2 a w czwartek na 11.45 zapraszamy klasy od 5-tej do 8-mej ze SP nr 2. Dzieci i młodzież przyjdą do kościoła pod opieką nauczycieli.
6.    W piątek na  Mszę św. z racji zakończenia roku szkolnego zapraszamy:
a.    Zespół Szkół Średnich im. Ojca Św. Jana Pawła II i CKZiU na godz. 8.00
b.    Szkołę Podstawową nr 1 na godz. 9.15. Dzieci i młodzież przyjdą ze Szkoły pod opieką nauczycieli.
7.    W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Honorowa Straż zaprasza od 15.00 na wspólną modlitwę do Mszy św. wieczornej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8.    Zapraszamy na procesje w  oktawie Bożego Ciała w kościele po Mszy św. o 18.00
a.    Dziś (w niedzielę, 19 czerwca – procesja będzie (była) po Mszy św. o 8.30
b.    W poniedziałek, 20 czerwca Rejon Boryczów i Kręgi Rodzin
c.    We wtorek, 21 czerwca  Rejon Piaski i Ruch Rodzin Nazaretańskich
d.    W środa, 22 czerwca – Rejon Grunwaldzka i Róże Różańcowe
e.    W czwartek, 23 czerwca – Rejon Boryczów-Strzelnica i Wspólnota Ararat
f.    W piątek, 24 czerwca – Rejon Zakościele i Honorowa Straż NSPJ
9.    Ponadto zapraszamy na Msze św. i procesje w rejonach w  oktawie Bożego Ciała:
a.    We wtorek, 21 czerwca g. 18.30  na Boryczowie – Strzelnicy przy krzyżu
b.    W środę, 22 czerwca g.18.00  na Piaskach, przy zbiegu Myśliwskiej i Drodze Królewskiej
10.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Siostrom Niepokalanego Serca NMP w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia i  otaczamy ich modlitwą.
11.    W przyszłą niedzielę z racji Dni Niepołomic Msza św. o 10.00 będzie odprawiona Zamku.     Procesja z relikwiami św. Karola Boromeusza wyruszy z kościoła na Zamek o 9.50
12.    Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i w udział w procesji Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać.
13.    Ojciec John z Kenii składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na misje. Złożone zostało 19.760 zł i 20 groszy oraz100 dolarów USA, 10 lei rumuńskich, 15 lewa bułgarskich. Serdecznie dziękujemy i niech Bóg wynagradza ofiarodawców.
14.    Pan Burmistrz prosi o złożenie deklaracji na temat źródła ogrzewania i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do 30 czerwca 2022 r. Deklaracja jest obowiązkowa i można ją złożyć online na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego lub papierowo w Urzędzie Gminy.