12 Niedziela Zwykła – 23. czerwca 2019 r.

1.    Nabożeństwo czerwcowe codziennie w kościele o 18.30.
2.    W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45.
3.    W poniedziałek do udziału w oktawie o 18.00 zapraszamy rejon Śródmieście i Kręgi Rodzin oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej, we wtorek rejon Piaski i Ruch Rodzin Nazaretańskich, w środę rejon Grunwaldzka i Róże Różańcowe, w czwartek prosimy rejon Zagrody Świdowa i Wspólnotę Ararat a w piątek na 18.00 zapraszamy rejon Zakościele i Honorową Straż.
Prosimy, aby podczas oktawy delegacje z poszczególnych rejonów uczciły świętych przynosząc ich feretrony na Msze św. i procesję eucharystyczną. Panów prosimy o niesienie baldachimu. Drugą wyznaczoną na dany dzień grupę prosimy o  niesienia figury MB Fatimskiej. O udział w procesji eucharystycznej prosimy:
a.    dzieci I komunijne,
b.    dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami
c.    HSNSPJ ze swoim sztandarem
d.    Panie z zapalonymi świecami.
4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W swoim dniu patronalnym Honorowa Straż Najśw. Serca P. Jezusa zaprasza na dzień skupienia od 15.00.
6.    W sobotę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i  18.00. Pamiętajmy o udziale w Eucharystii.
7.     Bardzo prosimy  rodziców aby zadbali o możliwość uczestniczenia dzieci we Mszy Św. niedzielnej  podczas wakacji. Szczególnie niech o tym obowiązku pamiętają kandydaci do bierzmowania i ich rodzice, którzy mają pomagać im przygotować się do przyjęcia sakramentu. Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej, która pomoże nam znaleźć kościół w okolicy 10 km. Adres strony: www.kiedymsza.pl . Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom.
8.    Bóg zapłać mieszkańcom Pasternika I za piękny i zaangażowany udział w piątkowej Mszy św.  i procesji w ich rejonie.
9.    Martynie i Robertowi dziękujemy za ciasto weselne.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wielickiej od n-ru 32 do n-ru 40: Grażynie Świderskiej Szewczyk, Alicji Szewczyk, Krystynie i Karolowi Korabikom, Oli Szewczyk.  Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 150 zł na kościół. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła piątek, 28 czerwca od 19.00  prosimy parafian z ulicy Wielickiej od n-ru 41, od pp. Szewczyków do n-ru 58 do pp. Marcińczyków.
1.    W czwartek, 27 czerwca o 19.00 na Zamku w Sali Akustycznej zapraszamy na koncert smyczkowy w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej z Krakowa.
2.    Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca, wtorek. Można dołączyć do grupy autokarowej z Zabierzowa Bocheńskiego – kontakt 12 281 68 68 lub b.solk@wp.pl. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
3.    Bezpłatne badanie wzroku 2 lipca, wtorek w ośrodku na ul. Korczaka. Szczegóły na plakatach.
4.    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabór wniosków na operacje z zakresu: rozwijanie działalności gospodarczej dla istniejących firm. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.