13 Niedziela Zwykła – 30. czerwca 2019 r.

1.    W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00 i nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Różaniec za Ojczyznę o godz. 17.00
2.    W środę święto św. Tomasza Apostoła. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
3.    W czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Od 17.00 Godzina Święta. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00.
4.    W piątek spowiedź z okazji I-szego piątku od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. o 16.30
5.    W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30.
6.    Wyjazd do chorych w piątek i sobotę o godz. 8.30. Prosimy o kierowców.
7.     Bardzo prosimy  rodziców, aby zadbali o możliwość uczestniczenia dzieci we Mszy Św. niedzielnej  podczas wakacji. Prosimy młodzież przed i po bierzmowaniu, aby przed wyjazdem zaplanowała udział we Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej www.kiedymsza.pl. Gdy planujemy pobyt za granicą skorzystajmy z wyszukiwarki internetowej. Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom. Troska o Mszę św. w czasie wakacji ukazuje każdemu z nas, jak bardzo cenimy spotkanie z Bogiem.
8.    Parafia Łazy wraz z ks. Proboszczem z Archidiecezji Przemyskiej dziękują za pomoc i złożone 7.005 zł i 12 euro na potrzeby budowy kościoła.
9.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wielickiej od n-ru 41, do n-ru 58: Edwardowi i Bartłomiejowi Kot, Zdzisławowi Wąsowiczowi, Marii Kwater, Romanie i Alanowi Paciorek, Zbigniewowi i Łukaszowi Florczykiewiczom, Łukaszowi Urbanowi, Aleksandrowi Drobniakowi, Andrzejowi Szot, Krystynie Marcińczyk. Sprzątanie wsparło ofiarą 11 osób: Urszula Dudziak, Dorota Bubak, Kazimierz Jeleń, Zdzisław Skóra, Aleksandra Kwaca, Ewa Ślusarczyk, Elżbieta Siwek, Ewa i Zbigniew Stachnikowie, Roman Szewczyk, Anna Kot. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 440 zł na kościół. Msza św. zamówiona w intencji sprzątających i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę, 1 grudnia br. o 18.00. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła piątek, 5 lipca od 18.45  prosimy parafian z ulicy Wielickiej od n-ru 60, od pp. Książków do n-ru 74, do pp. Dudków.
1.    W stałym terminie od 6 do 11 sierpnia, po raz kolejny, w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, wyruszymy z Niepołomic do Częstochowy. Zapisy będą w sierpniu, ale już teraz warto zarezerwować czas na „rekolekcje w drodze”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Kto jednak z różnych powodów nie może pielgrzymować, może włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki poprzez   tzw. BANK MODLITWY. Jeśli ktoś ma intencję, w której szczególnie się modli i chce, aby została włączona do modlitwy różańcowej w trakcie drogi, można ją zapisaną na kartce wrzucić do specjalnie oznaczonych puszek. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.
2.    Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę we wtorek, 2 lipca br. Szczegóły w ogłoszeniach. Grupa autokarowa z Zabierzowa Bocheńskiego – kontakt 12 281 68 68 lub b.solk@wp.pl.
3.    Kurs księgowości w piątek, 5 lipca o 18.00. Spotkanie organizacyjne w Domu św. Karola.
4.    Rozpoczął się I etap wymiany sieci elektrycznej w kościele. I etap to wymiana zasilania ze słupa do skrzynki rozdzielczej w kościele oraz montaż nowego zestawu złączowo-pomiarowego przy murze ogradzającym kościół. Koszt tych prac wyceniono na 55.350 zł brutto. Prosimy o ofiary w kopertach na ten cel. II etap prac czyli wymianę sieci elektrycznej wewnątrz kościoła rozpoczniemy po 15 sierpnia.