14 Niedz. Zwykła – 7.07.2019 r.

1.    W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Różaniec w intencji dzieci nienarodzone o godz. 17.00
2.    We wtorek nowenna do św. Józefa po Mszy św. 7.00 i 18.00.
3.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    W czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
5.    W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
6.    W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W sobotę o 18.00 nabożeństwo fatimskie. O prowadzenie prosimy Róże Różańcowe i HSNSPJ.
7.    W przyszłą niedzielę zbiórka na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Prosimy o pomoc, za wykonanie nowego przyłącza ze słupa do kościoła musimy zapłacić 55.350 zł.
8.    Bardzo prosimy  rodziców, aby zadbali o uczestnictwo dzieci we Mszy Św. niedzielnej  podczas wakacji. Szczególnie niech o tym obowiązku pamięta młodzież. Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej, która pomoże znaleźć kościół w okolicy, gdzie przebywamy. Adres strony: www.kiedymsza.pl . Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom.
9.    Dziękujemy kierowcom: panom Tadeuszowi Kokoszce i Kazimierzowi Frontowi oraz pani Oli Kuhl za podwiezienie księży z Komunią św.  do chorych. Bóg zapłać szafarzom, którzy zanoszą w I niedzielę miesiąca Komunię św. do tych chorych, którzy sobie tego życzą.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wielickiej od n-ru 60 do n-ru 74 A: Weronice Balachowskiej i Zofii Kukuła. Sprzątający złożyli ofiarę 60 zł na kościół. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła piątek, 12 lipca od 18.45  prosimy parafian z ulicy Wielickiej, od n-ru 77A, od pp. Korcylów do n-ru 105, do Pani Kurzaj.

1.    Od 6 do 11 sierpnia, po raz kolejny, w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, wyruszymy z Niepołomic do Częstochowy. Zapisy będą w sierpniu, ale już teraz warto zarezerwować czas na „rekolekcje w drodze”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.  Kto nie może pielgrzymować, może włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki poprzez   tzw. BANK MODLITWY. Jeśli ktoś ma intencję modlitewną, może ją zapisaną na kartce i wrzucić do specjalnie oznaczonych puszek. Ta intencja będzie omodlana podczas pielgrzymki. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.
2.    W tym tygodniu do godz. 11.00 w czwartek zbiórka elektrośmieci. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie misjonarzy. Zużyte sprzęty można składać w wyznaczonym miejscu przy Domu św. Karola obok kontenera. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
3.    11 lipca, w czwartek o 19.00 koncert „Paganini i inni…” na Zamku. Wstęp wolny.
4.    Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza w niedzielę, 14 lipca na rynek w Niepołomicach od godziny 9:00 do godziny 17:00 na wydarzenie plenerowe pn. Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.