14 Niedziela w ciągu roku – 5. 07. 2020 r.

1.    Zachęcamy do udziału w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu od 17.30 do 18.00 na zakończenie której odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Jezusowej.
2.    W poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  uczcimy w nowennie w poniedziałek o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
3.    W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. W środę litania do Najdroższej Krwi Jezusowej i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
4.    W sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
5.    Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców, aby korzystać ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia i w niedzielę. Kształtujmy nasze sumienia poprzez rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, szczerą spowiedź i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.
6.    W czasie wakacji pamiętajmy o udziale w niedzielnej Mszy św. Zabierzmy ze sobą gazetę katolicką np. Gościa Niedzielnego lub Pismo św.
7.    Ks. Tomasz Jarosz dziękuję za serdeczne przyjęcie i informuje, że dochód z rozprowadzania syropu z kwiatów czarnego bzu wyniósł 2.769 zł i został przesłany do Hospicjum św. Łazarza. Bóg zapłać wszystkim.
8.    Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę trzy koperty na odnowienie stacji Drogi Krzyżowej.
9.    Bóg zapłać kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi, Kazimierzowi Pasternakowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. za zanoszenie Komunii św. do chorych, którzy tego sobie życzą.
10.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą lewą stroną, zawsze w pierwszej kolejności.
11.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do kancelarii.  Na rozmowę koniecznie przynosimy indeks. Prosimy potraktować to zaproszenie poważnie bo bez tej rozmowy trudno sobie wyobrazić dalsze przygotowanie do bierzmowania w klasie VIII.
12.    Dziś zbiórka do oznaczonych skarbonek w kościele i przed kościołem na pomoc dla powodzian z naszej diecezji. Prosi o to arcybiskup Marek Jędraszewski.