14 Niedziela w ciągu roku – 1.07.2022 r.

1.    W miesiącu lipcu czcimy Najświętszą Krew Jezusową odmawiając codziennie po Mszy św. wieczornej stosowną litanię.
2.    W poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, jest to najważniejszy kościół w naszej Archidiecezji. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II po Mszy św. o 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola od 7.30 do 18.00 a w kościele po Mszy św. wieczornej do 21.00.     Zapraszamy do cichej modlitwy.
3.    Wspólnota Ararat zaprasza do skorzystania z modlitwy wstawienniczej w poniedziałek od 18.45 w Domu św. Karola.
4.    We wtorek wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy.  Siostrze Przełożonej,  s. Goretti, augustiance składamy serdeczne życzenia z racji imienin i otaczamy ją modlitwą.
5.    W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W środę nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.40 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Adoracja po Mszy św. wieczornej do 20.00.
6.    W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
7.    Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi i Kazimierzowi Frontowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
8.    Z racji wyjazdów na wakacje prosimy i przypominamy:
a.    Przystąp do spowiedzi św. i poproś Boga o szczęśliwe wakacje
b.    Pamiętaj o codziennej porannej i wieczornej modlitwie – bądź w kontakcie z Bogiem
c.    Przed wyjazdem sprawdź, gdzie możesz uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., aby wziąć w niej udział.
d.    Pamiętaj o znaku krzyża przed podróżą oraz przed i po posiłku.
e.    Zachowuj przykazania – z wakacji także zdasz sprawozdanie Bogu.
f.    Pamiętaj o odpowiednim stroju w kościele
g.    Dziecku wyjeżdzającemu na zorganizowany wypoczynek daj prośbę o zaprowadzenie dziecka na Mszę św. Porozmawiaj o tym z organizatorem i wychowawcą-opiekunem.

9.    Polecamy czasopismo „Staś”, numer wakacyjny oraz „Gościa Niedzielnego”.