15 Niedziela w ciągu roku – 12. 07. 2020 r.

1.    Zachęcamy do udziału w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu od 17.30 do 18.00 na zakończenie której odmawiamy litanię do Najdroższej Krwi Jezusowej.
2.    W poniedziałek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  w poniedziałek o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
3.    We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i o 17.30
4.    W środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła. W środę litania do Najdroższej Krwi Jezusowej i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
5.    W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.
6.    Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców, aby korzystali ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia
i w niedzielę. Kształtujmy nasze sumienia poprzez rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, szczerą spowiedź i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.
7.    W czasie wakacji pamiętajmy o udziale w niedzielnej Mszy św. Zabierzmy ze sobą gazetę katolicką np. Gościa Niedzielnego lub Pismo św.
8.    Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone 5.191 zł i 10 euro na pomoc powodzianom.
9.    Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu 6 ofiar w kopertach i trzy wpłaty na konto,
na odnowienie stacji Drogi Krzyżowej.
10.    Dziękujemy za ciasto weselne Agnieszce i Mirosławowi,  Sylwii i Karolowi oraz Katarzynie
i Piotrowi. Bóg zapłać.
11.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą lewą stroną, zawsze w pierwszej kolejności.
12.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do kancelarii.  Na rozmowę przynosimy indeks. Bez tej rozmowy trudno sobie wyobrazić dalsze przygotowanie do bierzmowania
w klasie VIII.