15 niedziela w ciągu roku – 15. 07. 2018 r.

1.    W poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
2.    We wtorek  o 18.30 rozpoczynamy nowennę do św. Anny. Szczególnie modlić się będziemy za dziadków, babcie i wnuczki oraz wszystkie dzieci w żłobkach i przedszkolach.
3.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    W piątek wspomnienie bł. Czesława, kapłana. Z racji 3-ciego piątku miesiąca o 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.
5.    W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcimy na parkingu przed kościołem, na parkingu przed plebanią i na zielonym parkingu przy stodole.
6.    W czasie wakacji zapraszamy świętych indywidualnie do naszych rodzin. Feretrony są wystawione przed głównym ołtarzem. Zabierając feretron z relikwiami do domu wcześniej zgłaszamy to kościelnemu w zakrystii. Rok Jubileuszowy trwa. Korzystajmy z tej łaski. Pamiętajmy, że odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, modlitwa w intencjach Ojca św. Franciszka oraz przyjęcie Komunii św. pozwala nam zyskać odpust zupełny.
7.    Dziękujemy naszym strażakom za usunięcie uschłej brzozy z terenu cmentarza.
8.    Ks. Maciej Fleszar, misjonarz z Konga  składa serdeczne podziękowania za ofiarę 19.705 zł. na misje.
9.    Parafianom z ul. Batorego od n-ru 2 do 14: Antoninie Klęk, Wiktorii Włodarczyk, Dominice Kalisz dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie wsparli ofiarą: Anna i Stanisława Bystrowskie, Agnieszka Ciempka, Marian Klęk i Klaudia Włodarczyk. Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 120 na remont cmentarza. W piątek, 20 lipca prosimy
o posprzątanie kościoła parafian z ul. Batorego, od nru 14a, od PP. Gaców do n-ru 25, do PP. Szewczyków i z ul. Na Grobli  od godz. 18.40.
10.    Rozpoczęliśmy wreszcie prace na cmentarzu po trzech latach przygotowań geodezyjnych, architektonicznych i starań o pozwolenia. W pierwszym etapie dokonaliśmy przewiertu z głównej alejki cmentarza do kanalizacji opadowej po drugiej stronie ulicy Cmentarnej. Rozpoczęto skuwanie tynków w kaplicy cmentarnej, następnie zostaną skute tynki zewnętrzne i odsłonięte fundamenty kaplicy, aby je osuszyć, wzmocnić i zaizolować. Od 23 lipca rozpocznie się kopanie rowów na głównej alei cmentarnej celem położenia kanalizacji do odprowadzenia wód opadowych. Dziś zbiórka na prace remontowe na cmentarzu. Bóg zapłać za pomoc.