15 Niedziela Zwykła – 14. lipca 2019 r.

1.    W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. W poniedziałek o 18.00 Msza św. w intencji s. Józefy na pożegnanie, przed jej przejściem na inną placówkę.
2.    We wtorek wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel ( NMP Szkaplerznej)
3.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30  i 18.30.
5.    Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Prosimy o pomoc, gdyż za wykonanie nowego przyłącza ze słupa do kościoła musimy zapłacić 55.350 zł. Bóg zapłać za pomoc.
6.    Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej w czasie wakacji. Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom.
7.    Dziękujemy Różom Różańcowym i HSNSPJ za poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego.
8.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wielickiej od n-ru 77A do n-ru 105: Edycie i Robertowi Dzido, Sławomirowi i Andrzejowi Balachowskim.  Sprzątający złożyli ofiarę 140 zł na kościół. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła piątek, 19 lipca od 18.45  prosimy parafian z całej ulicy  Mokrej i całej ul. Brzezinki.

1.    Od 6 do 11 sierpnia, po raz kolejny, w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, wyruszymy z Niepołomic do Częstochowy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy będą w sierpniu, ale już teraz warto zarezerwować czas na „rekolekcje w drodze”.  Kto nie może pielgrzymować, może włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki poprzez   tzw. BANK MODLITWY. Jeśli ktoś ma intencję modlitewną, może ją zapisaną na kartce i wrzucić do specjalnie oznaczonych puszek. Ta intencja będzie omodlana podczas pielgrzymki. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Niepołomic.
2.    Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza dziś ( w niedzielę ) na Rynek w Niepołomicach od godziny 9:00 do godziny 17:00 na wydarzenie plenerowe pn. Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.
3.    W sobotę 20 lipca od 15.00 do 22.00 pan Burmistrz zaprasza na rodzinny piknik historyczny pod nazwą „Powrót króla Władysława Jagiełły” na nowo zagospodarowanym placu zabaw pod Kopcem Grunwaldzkim w Niepołomicach.
4.    Za tydzień kazania głosił będzie o. Franciszek Meus, paulin z Kamerunu.