16 Niedziela w ciągu roku – 19. 07. 2020 r.

1.    Zachęcamy do udziału w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu od 17.30 do 18.00
2.    W poniedziałek wspomnienie bł. Czesława, kapłana. Nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  w poniedziałek o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
3.    W środę święto św. Marii Magdaleny. Z racji 22 dnia miesiąca nowenna do świętych Męczenników z Góry Ararat o 7.30. W środę litania do Najdroższej Krwi Jezusowej
i nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
4.    W czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
5.    W piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
6.    W sobotę święto św. Jakuba Apostoła. Ks. Jakubowi składamy najlepsze życzenia imieninowe.
7.    W sobotę po Mszy św. o 7.30 i wieczorem o 18.45 oraz po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę święcimy pojazdy mechaniczne prosząc o opiekę św. Krzysztofa dla kierowców i pasażerów.
8.    Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców, aby korzystali ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia i w niedzielę. Kształtujmy nasze sumienia poprzez rachunek sumienia, żal za grzechy, postanowienie poprawy, szczerą spowiedź i zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu.
9.    W czasie wakacji pamiętajmy o udziale w niedzielnej Mszy św. Zabierzmy ze sobą gazetę katolicką np. Gościa Niedzielnego lub Pismo św.
10.    Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu 2 ofiary w kopertach i jedną wpłatę na konto, na odnowienie stacji Drogi Krzyżowej.
11.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, dezynfekujemy ręce, zachowujemy 2-metrowe odstępy poza kościołem.
b.    Przyjmujący Komunię św. na rękę podchodzą lewą stroną, a inni z prawej strony.
12.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę
w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do kancelarii.  Na rozmowę przynosimy indeks. Bez tej rozmowy trudno sobie wyobrazić dalsze przygotowanie do bierzmowania w klasie VIII.

Komunikaty
13.    Przeprowadzamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony na cele misyjne. Zbiórkę przeprowadzimy w piątek i w sobotę do godziny 11.00. Sprzęt składamy na wyznaczonym miejscu przy Domu św. Karola.
14.    Profilaktyka osteoporozy – badania kręgosłupa lędźwiowego i szyjki kości udowej – dnia 1 września w Ośrodku Zdrowia, ul. Korczaka 1. Konieczna rejestracja. Szczegóły na tablicy przed kościołem.