16 Niedziela w ciągu roku – 22.07.2018 r.

1.    W poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
2.    We wtorek  wspomnienie św. Kingi dziewicy.
3.    W środę święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.  W tym dniu święcimy także pojazdy mechaniczne po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Na nowennie polecać będziemy Bogu i Matce Bożej taksówkarzy niepołomickich.
4.    W czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Do tego święta przygotowujemy się przez nowennę do św. Anny po Mszy św. wieczornej.
5.    Wieczorem, w sobotę i w niedzielę zapraszamy na obchody 2 rocznicy Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
6.    W czasie wakacji zapraszamy świętych indywidualnie do naszych rodzin. Feretrony są wystawione przed głównym ołtarzem. Zabierając feretron z relikwiami do domu wcześniej zgłaszamy to kościelnemu w zakrystii. Rok Jubileuszowy trwa. Korzystajmy z tej łaski. Pamiętajmy, że odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele, modlitwa w intencjach Ojca św. Franciszka oraz przyjęcie Komunii św. pozwala nam zyskać odpust zupełny.
7.    Bóg zapłać za złożone do puszek 2740 zł na remont kaplicy cmentarnej i cmentarza. Bóg zapłać za ofiary przekazane na ten cel w kopertach i na konto renowacji. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym w minioną niedzielę. Prace na cmentarzu trwają
8.    Parafianom z ul. Batorego od n-ru 14a do n-ru 25: Tadeuszowi Zielonce, Michałowi Stachaczykowi i z ul. Na Grobli: Małgorzacie Radziszowskiej i Mateuszowi Piwoszowi dziękujemy za posprzątanie kościoła. Sprzątanie wsparli ofiarą: Barbara Stachaczyk, Lucyna Zielonka, Danuta Gembala, Maria Kryza, Anna Szewczyk, pp. Piwoszowie, pp. Sendorkowie, pp. Sonikowie. Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 210 zł na remont cmentarza. Zamówiona Msza św. za sprzątających i wspierających oraz ich rodziny odprawiona zostanie w niedzielę, 10 marca 2019 r. o 8.30. W piątek, 27 lipca prosimy
o posprzątanie kościoła parafian z domków jednorodzinnych z ul. Robotniczej i z os. Robotniczego, od godz. 18.40.
9.    Bardzo dziękujemy kierowcom:
a.    Za pozostawianie kopert do dyspozycji księży i pracowników parafii
b.    Za zajmowanie tylko jednego miejsca parkingowego
c.    Za parkowanie przez dłuższy czas na parkingu przed plebanią i na zielonym parkingu przy ul. Pięknej.
10.    Przypominamy, że parking przed kościołem działa ma zasadzie: zaparkuj, załatw sprawę, zrób miejsce innym.
11.    Po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Pojazdy święcimy na parkingu przed kościołem, na parkingu przed plebanią i na zielonym parkingu przy stodole.