16 Niedziela Zwykła – 21. lipca 2019 r.

1.    Witamy w naszej parafii o. Franciszka Meusa, paulina z Kamerunu, który dzisiaj będzie głosił kazania.
2.    W poniedziałek święto św. Marii Magdaleny. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Z okazji 22 dnia miesiąca nowenna do Św. Męczenników z Góry Ararat po Mszy św. o 7 i 18.
3.    We wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
4.    W środę  wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W czwartek święto św. Jakuba, apostoła. Księdzu Jakubowi z racji imienin składamy najlepsze życzenia i otaczamy Go naszą modlitwą. W czwartek kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa.  Z tej racji błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Wszystkich prosimy o włączenie się do Akcji św. Krzysztofa -  1 gr za 1 km – na środki transportu dla misjonarzy. Pojazdy błogosławić będziemy również w następną niedzielę po każdej Mszy św.
6.    W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
7.    Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej w czasie wakacji. Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, okażmy szacunek miejscu świętemu i innym ludziom.
8.    W ostatnią niedzielę złożono do puszek 3985 zł i 10 euro. Od 7 do 20 lipca br. w 15 kopertach złożono 2040 zł na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym. Dziękujemy także za ofiary na konto bankowe „Renowacja”
9.    Bóg zapłać Panu Mariuszowi Sendorowi i Firmie Marsen za pomoc finansową przy organizacji Niepołomickiej Grupy Pielgrzymkowej do Częstochowy.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy  Mokrej: Marii Czernin, Barbarze Skóra, Kazimierze i Marcinowi Porwiszom, Jakubowi i Kacprowi Szkutnikom oraz z ul. Brzezinki: Marzenie i Jakubowi Maroszom.  Sprzątanie wsparli ofiarą: Małgorzata Paluch i Aleksandra Jopek z ul. Mokrej oraz Kazimiera Komajda z ul. Brzezinki. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 200  zł na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę, 27 lipca od 8.00 rano  prosimy parafian z całej ul. Komandosów, Ludowej i Olchowej.

1.    Z okazji trzeciej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Brzegach, przy Rondzie ŚDM w sobotę, 27 lipca o 21.00 koncert uwielbienia a w niedzielę, 28 lipca po Mszy św. o 19.00 koncert „Poznajemy kulturę Europy”. Szczegóły na plakatach.
2.    Od 6 do 11 sierpnia, po raz kolejny, w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, wyruszymy z Niepołomic do Częstochowy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy będą w sierpniu, ale już teraz warto zarezerwować czas na „rekolekcje w drodze”.
3.    Koło emerytów z Niepołomic zaprasza na pielgrzymkę na Mazury: Święta Lipka – Gietrzwałd – Giżycko – Mikołajki w dniach 25 – 28 sierpień 2019 r. Koszt 500 zł. Informacje: tel. 500 734 806.