18 niedziela w ciągu roku – 05. 08. 2018 r.

1.    W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji
z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. To bezcenne wsparcie tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia i przykład wychowawczy dla najmłodszych.
2.    Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy dzisiaj (w niedzielę) w godzinach 9-14 i 16-19 w Sali ks. Mizi. Pielgrzymkę rozpoczynamy w poniedziałek 6 sierpnia Mszą św. o 8.00, powrót autokarem 11 sierpnia. Pielgrzymom, którzy pieszo wyruszają na Jasną Górę życzymy Bożego błogosławieństwa i szczęśliwej pielgrzymki.
3.    W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu od 9.00 do 18.00.
4.    W środę wspomnienie św. Dominika, kapłana. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
6.    W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
7.    W sobotę wspomnienie św. Klary, dziewicy.
8.    W najbliższą niedzielę zapraszamy serdecznie parafian i grupy parafialne na pożegnanie ks. Dariusza na Mszy Św. o godz. 18.00.
9.    Dziękujemy kierowcom: Aleksandrowi Drabikowi, Kazimierzowi Frontowi i Kacprowi Dumieńskiemu za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Bóg zapłać szafarzom, którzy zanoszą w I-szą niedzielę miesiąca Komunię św. do tych chorych, którzy sobie tego życzą.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z os. Robotniczego – blok nr 1 i nr 2: Bogusławowi Kąckiemu, Ewie i Stanisławowi Bułatom, Agnieszce Marzec, Jolancie Kochańskiej, Barbarze Wyczesanej, Irenie Mazur. Sprzątanie wsparli ofiarą: Stanisława Cylny, Maria Cioś, Danuta Biernat, Irena Mazur, Barbara Siwek, Aniela Kluzik, Zofia Ptak, Agata Szybińska, Ewa Bułat, Weronika Marzec, Krystyna Kącka, Zdzisława Woźny, Anna Burdak, Julia Kochańska i anonimowy darczyńca.  Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 240 zł na remont cmentarza. Msza św. w intencji sprzątających, wspierających i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę, 24 lutego 2019 r o godz. 7.00. W piątek, 10 sierpnia od godz. 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Portowej, od n-ru 3-ego, od pp. Siwków do n-ru 15 d, do pp. Bączkowskich,.

11.    Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Bocheńska 26 informuje, że od 1 sierpnia przyjmuje wnioski o świadczenia rodzinne, 300+, 500+ i inne w formie papierowej i elektronicznej. Szczegóły na tablicach ogłoszeniowych.
12.     Fundacja Zamek zaprasza 15 sierpnia na imprezę plenerową „Ziołomania” w Osiedlu Podegrodzie przy Zamku od godz. 11.00. Szczegóły na plakatach.