18 Niedziela w ciągu roku – 2. 08. 2020 r.

18 Niedziela w ciągu roku – 2. 08. 2020 r.

1.    W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. To bezcenne wsparcie tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia i wartościowy przykład wychowawczy dla najmłodszych.
2.    Zachęcamy do udziału w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu od 17.30 do 18.00 na zakończenie której modlić się będziemy o trzeźwość Narodu Polskiego.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
4.    We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
5.    W środę nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
6.    W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I czwartku miesiąca okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17.00. Godzina święta od 17.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
7.    W czwartek Msza św. o 7.00 rozpocznie duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę a po niej  pożegnanie indywidualnych pielgrzymów udających się pieszo do Matki Boskiej, aby podtrzymać tradycję 30-tej Pieszej Pielgrzymki z Niepołomic. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania na Jasną Górę i do pielgrzymowania duchowego. Od czwartku do przyszłego piątku podczas Mszy św. o 7.00 i podczas adoracji o 17.30 modlić się będziemy w łączności z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę. Pomoce do modlitwy podczas pielgrzymowania duchowego znajdziemy na stronie parafianiepolomice.pl
8.    W I-szy piątek okazja do spowiedzi świętej od 6.30 i od 15.30. Msza św. dla dzieci i młodzieży ze SP o 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o 7.30 i 17.30
9.    W czasie wakacji pamiętajmy o udziale w niedzielnej Mszy św. Zabierzmy ze sobą gazetę katolicką np. Gościa Niedzielnego lub Pismo św. do czytania.
10.    Dziękujemy kierowcom: panu Marcinowi Szewczykowi i panu Kazimierzowi Frontowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom za zanoszenie Komunii św. do chorych, którzy sobie tego życzą.
11.    Bóg zapłać za złożone zużyte urządzenia elektroniczne i elektryczne. Dochód z utylizacji zostanie przeznaczony na misje. Bóg zapłać.
12.    Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone 5.239 zł na zakup środków transportu dla misjonarzy. Do tego dzieci pierwszokomunijne z klas III ze SP nr 1 z ul. Szkolnej dołożyły swój dar 600 zł.  Bóg zapłać dzieciom i rodzicom oraz wszystkim kierowcom, niech Was św. Krzysztof ma w opiece.
13.    W poprzednim tygodniu złożono jedną ofiarę w kopercie na renowację stacji Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać.
14.    Przypominamy zasady udziału w nabożeństwach kościelnych:
a.    Nosimy maseczki, wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.
b.    w obrębie murów ogrodzenia kościelnego uczestniczymy w nabożeństwach zachowując 2-metrowe odstępy. Podobnie podczas pogrzebu na cmentarzu.
c.    Pragnący przyjąć Komunię św. na rękę podchodzą lewą stroną, zawsze w pierwszej kolejności.
15.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 041 w godzinach kancelarii. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do kancelarii.  Przynosimy indeks.