18 Niedziela Zwykła – 4. sierpnia 2019 r.

1. W naszej parafii witamy serdecznie o. Józefa Klatkę, który przybliży nam sprawy ludzi wierzących, katolików na Madagaskarze.
2. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Różaniec za Ojczyznę o 17.00
3. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dla grupy niepołomickiej o godzinie 8.00.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W czwartek wspomnienie św. Dominika, kapłana.
6. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
7. W sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
8. W ostatnią niedzielę przy okazji błogosławienia pojazdów złożono na środki komunikacji dla misjonarzy: 5.520 i 25 euro. Dziękujemy serdecznie kierowcom. Bóg zapłać.
9. Kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi i Kazimierzowi Frontowi dziękujemy za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy szafarzom za odwiedziny tych chorych, którzy sobie tego życzą, w I-szą niedzielę z Komunią św.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Kościuszki do n-ru 19a: Irenie Wicińskiej, Marii Włodarczyk i Wojciechowi Włodarczykowi. Sprzątanie wsparli ofiarą: pp. Korneccy, pp. Burdowie, pp. Włodarczykowie, pp. Wicińscy i p. Janeczko. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 150 zł na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Bóg zapłać.
O posprzątanie kościoła w piątek, 9 sierpnia od 18.30 prosimy parafian z ul. Kościuszki od nr-u 21a, od Pani Giereś – do nr-u 39, do Pani Wójtowicz.

1. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisać się można w sali ks. Mizi codziennie do 5 sierpnia włącznie w godz. 17:00-19:00, a w niedzielę po każdej Mszy Św. Koszt wynosi 60 zł od osoby dorosłej, 40 zł od uczestników do lat 16. Dodatkowy koszt 35 zł za autobus powrotny. Do zapisów potrzebny jest nr PESEL, osoby niepełnoletnie powinny mieć wypełniony i podpisany przez rodziców formularz zgody na uczestnictwo w pielgrzymce. Formularze dostępne są w zakrystii. Serdecznie zapraszamy, a kto nie może się wybrać przypominamy o BANKU MODLITWY.
2. Koło emerytów z Niepołomic zaprasza na pielgrzymkę na Mazury: Święta Lipka – Gietrzwałd – Giżycko – Mikołajki w dniach 25 – 28 sierpień 2019 r. Koszt 500 zł. Informacje: tel. 500 734 806.
3. Wielka Letnia Wymiana Książek w Parku Miejskim w przyszłą niedzielę od 15.00 do 18.00. W razie niepogody Wymiana w Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26. Dla dzieci czeka wiele atrakcji.
4. w tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne, w poniedziałek o 18.00 oraz w czwartek i piątek o 6.30 i 7.00.
5.    W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka  do puszek na wymianę instalacji elektrycznej w kościele.