19 niedziela w ciągu roku – 12. 08. 2018 r.

1.    W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. To bezcenne wsparcie tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia i przykład wychowawczy dla najmłodszych.
2.    Zapraszamy serdecznie parafian i grupy parafialne na pożegnanie ks. Dariusza dzisiaj (w niedzielę) na Mszy Św. o godz. 18.00.
3.    W poniedziałek święto Najświętszej Marii Panny Kalwaryjskiej. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45 oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w  kaplicy św. Karola. Rozpoczęcie nabożeństwa fatimskiego o 18.00. Zapraszamy do udziału Honorową Straż, Róże Różańcowe, służbę liturgiczną, szafarzy prosimy o niesienie baldachimu.
4.    We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30.
5.    W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. tak jak w niedzielę (7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00). Na każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
6.    W piątek święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. O 7.30 i 18.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia
7.    Od 26 kwietnia do 7 sierpnia br. złożono ze sprzątania i od ofiarodawców 31 ofiar w kopertach na sumę 4.960 zł. Bóg zapłać. W minionym tygodniu zapłaciliśmy 1-szą fakturę za remont cmentarza w wysokości 99.503 zł. Za miesiąc następna płatność w związku z tym  w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont cmentarza. Bardzo by pomogło w gromadzeniu funduszy na remont to, gdyby odpowiedzialni za groby przedłużyli rezerwacje o 10 lub 20 lat ponad to co już mają zarezerwowane.
8.    Dziękujemy Bogu i Matce Boskiej, że 230 pielgrzymów szczęśliwie doszło na Jasną Górę i ubogaconych duchowo wróciło do domów. Niech dobry Bóg wynagrodzi ks. Rafałowi i ks. Tomaszowi z Szarowa za trud poprowadzenie grupy św. Karola. Dziękujemy kierowcom Andrzejowi Korabikowi za użyczenie ciężarówki i przyczepy oraz busa i pracę przy przewozie bagażów, Dariuszowi Palińskiemu za użyczenie busa i posługę przy  podwożeniu czasem słabnących pielgrzymów. Dziękujemy porządkowym, muzycznym, kwatermistrzom, bagażowym, liturgicznym, technicznym, służbie medycznej i pielęgniarkom – w sumie 30-stu osobom, za posługę pielgrzymom.  Słowa podziękowania pielgrzymom za znoszenie trudu pielgrzymki i za modlitwę w naszych intencjach. Dziękujemy za wsparcie pielgrzymów kolacją w Dłużcu: Bóg zapłać Panu Jarosławowi Pieprzycy za drożdżówki i bułki, Restauracji Joanna za pyszną zupę gulaszową, Państwu Barbarze i Januszowi Kostuchom, Elżbiecie i Oli Batko oraz Łukaszowi Ruskowi za pomoc w zawiezieniu kolacji i pomoc przy wydawaniu posiłku. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać parafii Jazy i ks. Edwardowi za kolację dla grupy niepołomickiej w Kroczycach, w czwartym dniu pielgrzymki.
9.    Dziękujemy za ciasto weselne: Patrycji i Grzegorzowi, Faustynie i Januszowi, Katarzynie i Michałowi.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Portowej, od n-ru 3-ego do n-ru 15 d: Jolancie Kątniak, Jakubowi Nowakowi, Barbarze Habas, Zdzisławowi Habasowi, Ewie Żądło, Małgorzacie Nowak, Małgorzacie Strojek. Sprzątanie wsparli ofiarą wszyscy sprzątający oraz Łukasz Żądło, Marcin Kątniak, Alicja i Damian Kątniak, Klaudia i Dawid Kątniak, Jolanta i Artur Kątniak, Stefania Strojek, Krzysztof Strojek. Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 240 zł na remont cmentarza. W piątek, 17 sierpnia od godz. 18.45 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Portowej, od n-ru 16, od pp. Sznajdrowiczów do n-ru 25, do pp. Majcherów.
11.    Fundacja Zamek zaprasza w środę, 15 sierpnia na imprezę plenerową „Ziołomania”
w Osiedlu Podegrodzie przy Zamku od godz. 11.00. Szczegóły na plakatach.