19 Niedziela w ciągu roku – 9. 08. 2020 r.

1.    W naszej parafii witamy Siostry Pallotynki, które opowiedzą o swej pracy w Kamerunie.
2.    W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
3.    Zachęcamy do udziału w codziennej adoracji Najśw. Sakramentu od 17.30 do 18.00.
4.    W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Nowenna do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
5.    We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy. Nowenna do św. Józefa o 7.30 i 17.30
6.    W środę nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30.
7.    W czwartek święto NMP Kalwaryjskiej. Nabożeństwo fatimskie od 17.30.
8.    W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W piątek o 18.00 – Msza św. wigilijna z uroczystości Wniebowzięcia NMP.
9.    W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Udział we Mszy św. obowiązkowy tak jak w niedzielę. Poświęcenie ziół na każdej Mszy św. W sobotę na Mszy św. polowej o 10.00 dziękujemy za „Cud nad Wisła” i modlimy się w intencji miasta i Gminy Niepołomice oraz jej mieszkańców.
10.    Zapraszamy do pielgrzymowania duchowego na Jasną Górę. Pomoce do modlitwy na czas pielgrzymowania duchowego znajdziemy na stronie parafianiepolomice.pl.  Ks. Paweł zaprasza na wyjazd na Jasną Górę na powitanie pieszej pielgrzymki we wtorek. Wyjazd autobusu spod plebanii w sobotę, o 13.00, powrót późno wieczorem. Zapisy w zakrystii. Koszt przy dwudziestu osobach 70 zł.
11.    Dziękujemy kierowcy panu Tadeuszowi Kokoszce za podwiezienie księdza z Komunią św. do chorych.
12.    W minionym tygodniu złożono trzy ofiary w kopertach na renowację stacji Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać.
13.    Prosimy o przestrzeganie zasad udziału w nabożeństwach kościelnych (maseczki, dezynfekcja, odstępy, do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
14.    Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na 15-minutową rozmowę w towarzystwie jednego rodziców, z kapłanem. Zapisy telefonicznie pod numerem 609 811 04. Ks. Antoni zaprasza we wtorek od 18.30 do kancelarii.  Przynosimy indeks.
15.    Informacja o badaniach diagnostycznych we wtorek na plakacie i na ulotkach w przedsionku.