19. Niedziela w ciągu roku 11.08.2013

ogloszenia
  • W sierpniu zachęcamy do trwania w abstynencji od napojów alkoholowych. Podejmijmy tę ofiarę modląc się za Ojczyznę, wspierając i mobilizując uzależnionych od alkoholu oraz pracując nad własnym charakterem.
  • Dziś (w niedzielę) wspomnienie św. Klary, dziewicy. Dziś (w niedzielę) pielgrzymi około godz. 16 wchodzą na Jasną Górę. Towarzyszmy im nadal naszą modlitwą. W tym roku ze względu na upały pielgrzymowanie wymaga większej niż zwykle ofiary.
  • W poniedziałek nowenna do św. Karola o 7.30 i o 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
  • We wtorek święto NMP Kalwaryjskiej.
  • W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 17.45.
  • W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę o 7, 8.30, 10, 11.30, 13, 16.30 i 18. Święcenie bukietów z kwiatów i ziół zrobionych ku czci Matki Bożej po każdej Mszy św. W czwartek kancelaria z racji święta nieczynna.
  • W piątek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego.
  • W sobotę święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.
  • W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi ks. Michał Balcar z Gródka Jagiellońskiego na Ukrainie. Po Mszy św. jeśli ktoś będzie miał życzenie będzie mógł wspomóc tamtejszą wspólnotę parafialną.
  • Bóg zapłać za złożone 6.483 zł na prace zmierzające do zakończenia remontu plebanii
  • Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować kolacje dla  250 pielgrzymów  w czwartek w Kąpielach: Prezesowi GS, Markowi Ciastoniowi za bułki, Jarosławowi Pieprzycy za drożdżówki, Edmundowi Pieprzycy za drożdżówki i chleb,  Dariuszowi i Joannie Fryca z restauracji „Joanna” za ciepły posiłek, Zofii i Jakubowi Paluchom za napoje i wodę. Za pomoc w zawiezieniu i wydaniu kolacji Bóg zapłać Elżbiecie i Kazimierzowi Batko, Barbarze, Januszowi i Sylwii Kostuchom i Krzysztofowi Paluchowi. Bóg zapłać za użyczenie samochodu Zbigniewowi Kurzeji a pp. Batko i pp. Kostuchom dodatkowe podziękowania za wodę, owoce i paliwo. W imieniu pielgrzymów Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 160 zł na potrzeby kościoła parafianom z ul. Solskiego: Irenie Krysiak, Magdalenie, Monice i Dominice Krysiak oraz Dorocie i Karolowi Barwiołkom z ul. Jagodowej. Sprzątanie wsparła ofiarą Monika Tymoniuk. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła  w piątek, 16. sierpnia od godz. 18.30 prosimy mieszkańców z całej ul. Generała Czumy.

• Hufiec Pracy pragnie pomóc młodzieży w wieku od 15 do 18 lat w zdobyciu zawodu i pracy. Pracownicy Hufca pomagają w załatwieniu formalności i praktyki. Informacje w siedzibie Hufca w Niepołomicach, ul. 3 Maja 4.
  • Studentka zbiera materiały do pracy magisterskiej i poszukuje osób, które w czasie wojny mieszkały w Niepołomicach i mogą opowiedzieć o życiu i wysiedlaniu Żydów niepołomickich. Prosimy podać swój adres w zakrystii lub zadzwonić na nr 661 292 041.
  • Konkurs bukietów w parafii Podstolice w czwartek od 12 -12.30. Szczegóły na plakacie.