2. Niedz. Adwentu, Niepokalanego Poczęcia NMP – 8.12.2013 r.

ogloszenia

1.    Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. o 11.30 pójdziemy procesyjnie do Rynku, pod kapliczkę, aby złożyć hołd Maryi. Pani Marii Kania podziękowania za ofiarowane kwiaty dla Matki Bożej.
2.    Ks. kanonikowi Marianowi, ks. Dariuszowi i dk. Tomaszowi z racji imienin, które obchodzą w miesiącu grudniu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy ich szczególnej opiece Matki Bożej. Msza św. w intencji solenizantów dziś (jutro) o 8.30.
3.    Roraty w tygodniu o 7 i 18. Dzieci zapraszamy z lampionami.
4.    Nieszpory adwentowe dziś (w niedzielę) o 17.30
5.    Dziś (jutro) obchodzimy dwusetną rocznicę urodzin bł. Adolfa Kolpinga, prekursora opieki nad robotnikami i robotniczą młodzieżą. Z tej racji Rodzina Kolpinga w Niepołomicach zaprasza na Mszę św. 17 grudnia we wtorek, o 18.00.
6.    W poniedziałek nowenna do św. Karola o 7.30 i 17.45. Zapraszamy także na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu.
7.    Spotkania przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych w poniedziałek o 16 i 17.
8.    W środę zapraszamy dzieci z przedszkoli niepołomickich na adwentowe spotkanie z Matką Bożą.
9.    W czwartek wspomnienie NMP z Guadalupe
10.    W piątek wspomnienie św. Łucji.
11.    W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
12.    Dziś (w niedzielę) św. Mikołaj zaprasza dzieci i młodzież z grup parafialnych do Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach o godz. 15.00 na film  pt. „Największy z cudów”. Bilety zostały rozprowadzone przez opiekunów grup podczas spotkań formacyjnych. Dla pozostałych dzieci zainteresowanych filmem drugi seans o 16.45. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w zakrystii.
13.    Dziękujemy panu Burmistrzowi i Panu Dyrektorowi Centrum Dźwięku za nieodpłatne użyczenie sali kinowej i wielka życzliwość.
14.    Serdeczne podziękowania  panom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi, Aleksandrowi Drabikowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych.
15.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 170 zł na potrzeby kościoła parafianom z ul. Partyzantów: Helenie i Piotrowi Stefańskim, Maciejowi i Maksymilianowi Wojtusikom oraz Ewie Wojtusik. Sprzątanie wsparli ofiarą: Maria Szewczyk, Ewa Krzysica, Agnieszka i Łukasz Burkot, Zofia Wojtusik, rodz. Miłowskich i Stefańskich, Artur Wojtusik. Sprzątający zamówili Mszę św. w intencji swojej i swoich rodzin, która zostanie odprawiona we wtorek, 17. grudnia o 7.00. O posprzątanie kościoła w piątek, 13. grudnia, od 18.45 prosimy parafian z ul. Korczaka i  ul. Litewskiej.

16.    Zapraszamy na spotkanie z prof. Włodzimierzem Bernackim, posłem na Sejm RP 14. grudnia. w sobotę o godz. 17.30 w Centrum Dźwięku za Zamkiem Niepołomickim, w małej sali kinowej przy kawiarni.
17.    Przed kościołem kwestują członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej na paczki świąteczne dla potrzebujących. Bóg zapłać za pomoc. Jeżeli ktoś chciałby przekazać jakąś pomoc materialną dla potrzebujących prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.