2 Niedz. Wielk. – Święto Mił. Bożego – 28. kwiecień 2019 r.

1.    Dziś (w niedzielę) Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia, który został przeniesiony z miesiąca października. W Tygodniu Miłosierdzia pamiętajmy o modlitwie za potrzebujących i odwiedźmy chorą lub samotną osobę. Dziś (w niedzielę) przypada wspomnienie św. Joanny Beretty Molla. Uczcimy ją dzisiaj po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego.
2.    W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Podczas nowenny do św. Karola i do św. Jana Pawła II rozpoczniemy nowennę do św. Stanisława biskupa i męczennika.
3.    Pierwsze nabożeństwo majowe we wtorek o 17.30 z procesją wokół kościoła. Majówki codziennie w kościele o 17.30. Zapraszamy panów z rejonu Śródmieście do baldachimu, panie z rejonu Zakościele do figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy z rejonu Piaski do feretronu św. Stanisława. Zapraszamy scholę, ministrantów i lektorów do oddania czci Matce Bożej i do uświetnienia procesji.
4.    Majówki przy kapliczkach:
a.    na Boryczowie, ul. Ludowa o 18.00
b.    na Piaskach, na zbiegu Myśliwskiej i Królewskiej o 18.00
c.    na Zakościelu, na Marudach o 19.00.
d.    na Pasterniku I, ul. Rolnicza o 19.00
e.    na Podborzu – ul. Staniątecka o 18.30
5.    W tym roku w maju odbędzie się już piąta edycja konkursu na „Najpiękniejszą kapliczkę”. Szczegóły zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.
6.    W środę wspomnienie św. Józefa, robotnika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki o 17.30.
7.    W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek Godzina Święta od 17.00. Okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00.
8.     W piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 6.30, 7.00, 8.30, 16.30 w intencji Ojczyzny i o 18.00. Spowiedź z okazji pierwszego piątku od 6.30 i od 15.30.
9.    W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika. W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30. Zapraszamy na Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin w sobotę o 18.00.
10.    Wyjazd do chorych w piątek i sobotę o godz. 8.30. Prosimy o kierowców.
11.    Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na wymianę sieci elektrycznej w kościele. Przy bramach będą także rozdawane książeczki o Miłosierdziu Bożym. Po przeczytaniu na pewno będziemy gorliwiej czcić Boże Miłosierdzie.
12.    Bierzmowanym i ich rodzicom dziękujemy za ufundowanie relikwii św. Antoniego. Poprzednie relikwie były wypożyczone do czasu, aż otrzymamy z Rzymu relikwie św. Antoniego dla parafii.
13.     O posprzątanie kościoła we wtorek 30 kwietnia od godz. 18.30, prosimy parafian z  ul. Grunwaldzkiej od n-ru. 38A pp. Bulków do n-ru. 55 pp. Szornelów.
1.    Fundacja Zamek zaprasza na 26-tą Ogólnopolską Wystawę Kwiatową w dniach 1-3 maja w godzinach od 10 -18 na dziedzińcu zamkowym.
2.    Środowisko Szczepu Puszcza zaprasza do „Harcówki” na V Piknik Rodzinny w czwartek od 16.00, w ten sposób harcerze chcą uczcić święto Flagi Narodowej.
3.    W piątek, 3 maja, po Mszy św. w intencji Ojczyny o 16.30, Pan Burmistrz oraz przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na  uroczystości patriotyczne przy pomniku w Parku Miejskim. O 18.15 pokaz musztry kawaleryjskiej na parkurze pod Zamkiem.
4.    W związku z słoneczną pogodą ponawiamy prośbę o godny strój w kościele i na placu kościelnym, Do kościoła nie przychodzimy w krótkich spodniach. Prosimy o bluzki i koszule z rękawami. Panie niech pamiętają, że nadmierne eksponowanie swego ciała nie jest odpowiednie podczas pobytu w kościele i źle świadczy o skromności i kulturze danej osoby.
3. Komunikat Kancelarii Prezydenta do przeczytania.