2 Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

1.    Zapraszamy na roraty w tygodniu o 7.00 i 18.00.
2.    Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
3.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja od 7.30 do 21.00. Różaniec w intencji poczętych dzieci o 17.00. Od 18.30 zapraszamy na adorację kręgi rodzin oraz parafian z Rejonu Śródmieście.
4.    Ks. Antoni zaprasza 7c ze SP nr 2, na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o 18.45.
5.    We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30.
6.    W środę nowenna do M. B. Nieust. Pomocy o 17.30. Kl. 8-me zapraszamy o 18.00 na modlitwę i próbę przed bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w środę od 17.00.
7.    W czwartek, w naszej parafii bierzmowanie uczniów klas VIII-mych, którego udzieli bp Janusz Mastalski. Kandydaci ze świadkami przychodzą na godzinę 17.45 do kościoła. Z racji bierzmowania roraty w czwartek będą o 7.00 rano a po południu o 16.30.
8.    W piątek wspomnienie św. Łucji.
9.    W sobotę 21 grudnia, od 8.30 dodatkowe odwiedziny chorych na przed Świętami, którzy zostaną zgłoszeni w kancelarii lub w zakrystii. Prosimy także o kierowcę.
10.    Dziękujemy: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Marcinowi Szewczykowi za podwiezienie kapłanów z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom za zanoszenie Komunii św. w niedzielę do chorych. Bóg zapłać.
11.    Poświęcone opłatki, kościelni roznoszą do naszych domów na znak jedności wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie służby kościelnej. W tym tygodniu p. Leszek roznosi opłatki na ul. Ogrodowej, Fabrycznej, Zagrody, Łąkowej Staniąteckiej, Wiejskiej, Jodłowej, oraz na ul. Wielickiej od n-ru 105 do ul. Komandosów, ul. Mokrej, bloki szeregowe przy Bocheńskiej i Partyzantów.
12.    P. Mateusz roznosi opłatki na ul.: Cmentarnej, Wrzosowej, Potasińskiego, Wielickiej (po prawej i lewej stronie), Granicznej, Brzezinki, Ludowej, Olchowej, Balonowej, Oficerskiej, Podoficerskiej, Saperów, Nawigatorów, Strzelców, Spadochroniarzy, 6 Batalionu, Lotniczej, Poziomkowej, Borówkowej, Malinowej, Pięknej, Wąskiej, Litewskiej, Korczaka, Królowej Bony, Sosnowej, Leśnej.
Cotygodniowa rozpiska jest wywieszana w przedsionku kościoła w ogłoszeniach. Jeśli do kogoś z Państwa kościelni nie dotrą będzie można otrzymać opłatki w zakrystii.
13.    Dziękujemy za złożone do puszek w ubiegłą niedzielę 5.474 zł na paczki świąteczne. Dziękujemy darczyńcom i  Członkom Stowarzyszenia Ziemi Niepołomickiej za kwestowanie.
14.    Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na remont instalacji elektrycznej w kościele. Bóg zapłać ofiarodawcom.
15.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Wojska Polskiego od n-ru 24, do n-ru 54: Celinie Szeląg, Renacie Wójtowicz, Paulinie Tryjefaczka, Celinie Waryan, Danucie Dąbroś, Agacie i Pawłowi Dąbrosiom.  Sprzątający złożyli ofiarę 110 zł na remont kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek,  od 18.45 prosimy parafian z całej ul. Solskiego.
1.    Informujemy, że nie będzie spowiedzi w Wigilię, we wtorek, 24 grudnia. Prosimy korzystać z sakramentu pokuty już w tym tygodniu, aby uniknąć w ten sposób kolejek i długiego denerwującego oczekiwania. Prosimy o przygotowanie się do spowiedzi św. przy pomocy wyłożonych w kościele rachunków sumienia. Rozpoczynając spowiedź podajmy spowiednikowi, wiek, stan i zawód. To ułatwia zrozumienie sytuacji penitenta. Prosimy, aby po wyznaniu grzechów powiedzieć jakie podejmujemy postanowienie poprawy.
2.    Zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) do Podegrodzia obok Zamku Królewskiego w Niepołomicach na pełną atrakcji dla dzieci i dorosłych ,,Świąteczną biesiadę z Serca” w ramach wsparcia dzieci przewlekle chorych z Niepołomic i okolic. Biesiada trwa od 10:00 do 18:00.
3.    W poniedziałek spotkanie diakonii Kursu Alpha dla Dorosłych. Zapraszamy na 18.30 na adorację,
a o 19.00 spotkanie na plebanii.
4.    W niedzielę, 15 grudnia o 15.00 w Szkole nr 3 w Podgrabiu Jasełka, podczas których Dzieciątko przyjmuje dary potrzebne 1850 dzieciom w szkole w Nikaragui. Zapraszamy.

5. W niedzielę 15 grudnia po Mszy św. o 16.30 młodzież będzie śpiewać AKATYST  ku czci Bogurodzicy. Zapraszamy wszystkich.