2 Niedziela Zwykła – 17. 01. 2021 r.

1.    W tym tygodniu modlimy się szczególnie o jedność chrześcijan.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.30. Adoracja od 7.30 do 21.00.  W poniedziałek o 21.00 spotkanie modlitewne ku czci św. Jana Pawła II. W ramach akcji „Święty4ever”. Zapraszamy młodzież i kręgi rodzin oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Zapraszamy także do udziału na Facebook-u. Spotkanie zakończy się o 21.40.
3.    Zapraszamy na codzienną  półgodzinną adorację Najśw. Sakramentu od 17.30 w kościele.
4.    We wtorek inauguracja Roku św. Józefa w naszej parafii Mszą św. o 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla mężczyzn z naszej parafii na 15-minutowej konferencji i krótkiej modlitwie do św. Józefa. Drodzy panowie, św. Józef to ktoś kogo warto bliżej poznać, bo wiele się od niego można nauczyć. Zapraszamy. W Roku św. Józefa proponujemy wszystkim lekturę książeczki „Wszystko o św. Józefie”. Za książeczkę prosimy o dobrowolną ofiarę.
5.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja od 19.00 do 21.00.
6.    W przyszłą niedzielę zbiórką do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
7.    Każdej rodzinie proponujemy zamiast wizyty kolędowej nawiedzenie Dzieciątka Jezus w żłóbku w naszym kościele. Podczas tego spotkania zostanie poświęcona woda, która zabierzecie do domu, aby poświęcić Wasze mieszkania.
a.    Ostatnie już spotkania w kościele odbywać się będą w poniedziałek (18 stycznia) o 18.30, we wtorek (19 stycznia) o 17.00, w środę (20 stycznia) o 17.00
b.    Na te spotkania można się zapisać już dziś, zapisu dokonujemy na stronie www.koledaniepolomice.pl.  lub telefoniczne (tel.: 609 811 041) w godzinach kancelarii. Można podać także kartkę z nazwiskiem, adresem oraz datą i godziną spotkania do zakrystii.
c.    Możemy także zapraszać indywidualnie księży na kolędę do siebie, do domu
8.    Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona w gablocie w przedsionku: „W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

9.    Droga Krzyżowa jest już odnowiona. Na drewno na ramy i drewno do rzeźbienia szczytów poszczególnych stacji, na prace stolarskie, prace konserwatorskie oraz prace techniczne przy zawieszaniu stacji w kościele wydaliśmy ogółem 22.910 zł.  Od początku czerwca do końca grudnia 2020 r. wpłynęło łącznie w kopertach i na konto bankowe 116 ofiar w łącznej wysokości 27.355 zł. Pozostało więc 4.445 zł. Ks. Proboszcz prosi, aby Ofiarodawcy zgodzili się, aby tę nadwyżkę przeznaczyć na uregulowanie naszych zobowiązań wobec naszego Seminarium Duchownego. Serdeczne podziękowania dla Ofiarodawców i Wykonawców.  Bóg zapłać!