20 Niedziela w ciągu roku – 14.08.2022 r.

1.    W naszej parafii witamy po kilku latach nieobecności u nas, księdza Józefa Klatkę, misjonarza z Madagaskaru. Przyjmijmy jego dzisiejszą posługę słowa i prośmy Boga o potrzebne łaski dla ks. Józefa i jego pracy misyjnej.
2.    W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe, Msze św. tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. Podczas Mszy św. o 10.00, w której będzie uczestniczyć pododdział 5 Dywizjonu Artylerii Konnej będziemy się modlić w intencji Wojska Polskiego. Po Mszy św. apel poległych i modlitwa w intencji śp. żołnierzy 5 Dywizjonu przy pamiątkowym obelisku na cmentarzu wojskowym w Niepołomicach. W tym dniu w Osadzie Podegrodzie w Niepołomicach od godziny 11:00 do 17:00 odbędzie się impreza plenerowa „Ziołomania”, na którą zaprasza Pan Burmistrz. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II po Mszy św. o 7.00 i o 17.45. Nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola.
3.    We wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.

4.    W środę święto św. Jacka, kapłana. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Adoracja po Mszy św. o 18.00 do 20.00.
5.    W czwartek od 18.30 adoracja a od 19.00 spotkanie modlitewne  podczas którego będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

6.    W piątek, trzeci miesiąca koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 7.00 i 18.00.

7.    W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

8.    Bogu Najlepszemu i Matce Najświętszej dziękujemy za szczęśliwy przebieg Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bóg zapłać ks. Pawłowi za zorganizowanie i poprowadzenie 170 osobowej Grupy Niepołomickiej do Częstochowy. Wyrażamy uznanie wszystkim pielgrzymom i dziękujemy za wysiłek duchowy i fizyczny oraz za modlitwy w naszej intencji. Warto podkreślić, że w pielgrzymce uczestniczyło 20 dzieci. Dziękujemy wszystkim służbom i diakoniom, które pomagały pielgrzymom w drodze. Bóg zapłać
P. Mariuszowi Sendorowi i firmie Marsen za wypożyczenie przyczepy na bagaże,
P. Andrzejowi Korabikowi za wypożyczenie busa do przewozu potrzebujących pomocy i inną pomoc. P. Dariuszowi Palińskiemu za posługę kierowcy. Piekarni Iwona i Właścicielom za pieczywo i drożdżówki, Restauracji „Joanna” i Właścicielom za przygotowanie kolacji dla pielgrzymów, Państwu Januszowi i Barbarze Kostuchom za pomoc w dowiezieniu i wydaniu kolacji w miniony poniedziałek w Dłużcu. Dziękujemy ks. Edwardowi i parafii Jazy za kolację dla pielgrzymów we wtorek w Kroczycach.

9.     Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych kursem księgowości odbędzie się w piątek 2 września bieżącego roku o godzinie 18:00 w Domu Św. Karola. Szczegóły na plakatach.

10.    Akcja oddawania krwi w poniedziałek 15 sierpnia od 10-16 na Zamku Królewskim. Zaprasza Klub Honorowych Dawców Krwi.

Tagi: