20 niedziela w ciągu roku 19.08.2018 r.

1.    W poniedziałek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45 oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w  kaplicy św. Karola.
2.    We wtorek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
3.    W środę wspomnienie Najświętszej Marii Panny Królowej. Z racji 22 dnia miesiąca nowenna do śś Męczenników z góry Ararat  o 7.30 i 18.30. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    W piątek święto św. Bartłomieja Apostoła.
5.    Dziękujemy Różom Różańcowym, Honorowej Straży, służbie liturgicznej oraz lektorom za przygotowanie i przeprowadzenie 13 sierpnia nabożeństwa fatimskiego oraz wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę.
6.    Prace remontowe na cmentarzu przebiegają sprawnie. Za miesiąc będzie następna faktura do zapłacenia. W związku z tym prosimy odpowiedzialnych za groby  aby przedłużyli rezerwacje miejsca na cmentarzu  o 10 lub 20 lat ponad to co już mają zarezerwowane. Będzie to duża pomoc w realizacji płatności.
7.    Dzisiaj zbiórka do puszek na remont cmentarza. Ofiarodawcom i kwestującym składamy Bóg zapłać.
8.   Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Portowej, od n-ru 16 do n-ru 25: Aldonie Majcher, Iwonie Skruch, Jadwidze Wojtal, Joannie Gąsłowskiej, Romanowi Gaudyn, Bogusławowi Studzińskiemu. Sprzątanie wsparli ofiarą: Ludwika i Andrzej Maślaniec, Monika i Łukasz Maślaniec, Dorota Skruch, Józefa i Kazimierz Sznajdrowicz, Ewa Fijał, Anna i Jarosław Gąsłowscy, Małgorzata Studzińska. Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 270 zł. na remont cmentarza. W piątek, 24 sierpnia od godz. 18.45 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul Portowej od nr. 31 od p. Gwizdek do nr. 55 B do p. Mączków.

9.    Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza maturzystów. Proponuje bezpłatne studia licencjackie – na stopień inżynierski z perspektywą  przedłużenia do magisterium. Szczegóły na plakatach.
10.     Akcja honorowego oddawania krwi za tydzień, w niedzielę 26 sierpnia w autobusie przy    Zamku od 10.00 do 15.00. Zaprasza „Kropelka”.