21 Niedziela Zwykła – 25. sierpnia 2019 r.

1. W poniedziałek Uroczystość Najświętszej MP Częstochowskiej. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45.

2. W związku z remontem instalacji elektrycznej w kościele nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu a Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek będą w kaplicy Św. Karola. Msze św. pogrzebowe będą celebrowane w kaplicy na cmentarzu.

3. We wtorek wspomnienie św. Moniki.

4. W środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

5. W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6. W sobotę będziemy obchodzić ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.

7. W sobotę 31 sierpnia pielgrzymka młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy u ks. Jakuba.

8. 8 września w niedzielę XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii po Mszach św. Koszt 20zł od osoby.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy ul. Pileckiego: Zofii Syguła, Elżbiecie i Piotrowi Kowalskim, Jolancie Borowiec, Julii Foryś, Wiktorowi Rzepczyńskiemu. Sprzątanie wsparli ofiarą: Julia i Franciszek Borowiec. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 90 zł na wymianę instalacji elektrycznej w kościele. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek 30 sierpnia od 18.30 prosimy parafian z ul. 3 Maja od nr. 1 – pp. Dudzików do nr. 21 – pp. Hajdukiewiczów.

1. W czwartek cały parking przy kościele będzie zamknięty.

2. Stowarzyszenie Kropelka zaprasza do honorowego oddawania krwi dziś (w niedzielę) w godz.10.00 – 15.00 na Rynku.

3. Burmistrz MiG Niepołomice i przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki, które w tym roku odbędą się przy OSP w Podgrabiu w sobotę 31 sierpnia od godz. 15.00.

4. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej gminne uroczystości odbędą się w niedzielę 1 września. O godz. 16.30 Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 r., za Polskę i o pokój na świecie, a później spotkanie pod pomnikiem w Parku Miejskim.

5. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Prosimy uczniów o przygotowanie duchowe poprzez sakrament pokuty podczas Mszy Świętych w tygodniu i w niedzielę.
Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego:

Godz. 8.00 – Zespołu Szkół Średnich im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Godz. 9.00 – klasy 4 – 8 Szkoły Podstawowej z ul. 3 Maja
Godz. 10.00 – klasy 0 – 3 Szkoły Podstawowej z ul. 3 Maja