22 Niedziela Zwykła – 1. września 2019 r.

1.    W związku z remontem instalacji elektrycznej w kościele  nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tym tygodniu będą w kościele. Przez cały tydzień nieczynna będzie  Kaplica Św. Karola i Kaplica Królewska.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Różaniec w intencji Ojczyzny o 17.00.
3.    Rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich szkół w poniedziałek:
•      Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Średnich im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  o godz. 8.00. Zapraszamy.
•     Klasy 4 – 8 ze Szkoły Podstawowej z ul. 3-go Maja oraz grono pedagogiczne zapraszamy na Mszę św. o 9.00
•     Klasy 0 – 3 i grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej z ul. 3-go Maja oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. o 10.00
•     Klasy 0 – 6 ze  Szkoły Podstawowej z ul. Szkolnej zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00.
•     Prosimy parkować na zielonych parkingach przy ul. Pięknej i przy placu manewrowym. Prosimy, aby dzieci i młodzież skorzystały ze spowiedzi podczas każdej  Mszy św.
4.    We wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
5.    We wtorek o 19.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. 8
6.    W środę  wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek, sióstr nazaretanek z Nowogródka. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
7.    W środę o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 w sali kina
8.    W I-szy czwartek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00. W czwartek Godzina Święta od 17.00.
9.    W czwartek rozpoczęcie roku formacyjnego Wspólnoty Ararat. O 19.00 Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie będzie celebrował ks. Reczek.
10.     W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30. Rozpoczęcie roku formacyjnego oazy scholi i ministrantów i lektorów w piątek o 18.00
11.     W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 7.30.
12.     Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
13.     W przyszłą niedzielę  XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii po Mszach św. Koszt 20 zł od osoby. Wyjazd w niedzielę, 8 września o 6.00 spod plebani.
14.     Dziękujemy za ciasto weselne Monice i Ericowi.
15.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy ul. 3 Maja od nr. 1 do nr. 21: Grzegorzowi Dudzikowi, Aleksandrze Pękala i Wiktorowi Rzepczyńskiemu. Sprzątający złożyli ofiarę  100 zł na wymianę instalacji elektrycznej w kościele. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek, 6 września od 19.00  prosimy parafian z ul. 3 Maja, od nru 27, od PP. Goczałów do nr-ru 49, do PP. Czarneckich.
1.     Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej gminne uroczystości odbędą się dziś (w niedzielę). O godz. 16.30 Msza św. w intencji poległych w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 r., za Polskę i o pokój na świecie, a później spotkanie pod pomnikiem w Parku Miejskim.
2.    Stowarzyszenie Kolpinga serdecznie zaprasza na domowe obiady do Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 3 od 3 września br.
3.    Rodzice pragnący zaprotestować przeciwko planom seksualizacji dzieci w szkole mogą złożyć swój protest na liście przed kościołem.