22 niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

1. W poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu o 11.00 w kaplicy św. Karola. W poniedziałek różaniec w intencji Ojczyzny o 17.00. Zapraszamy.
  2.  Rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich szkół w poniedziałek:
    1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Średnich im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  o godz. 8.00.
    2. Klasy 5,6,7,8 SP i 3 klasy gimnazjum oraz grono pedagogiczne zapraszamy na Mszę św. o 9.00 a potem na dziedziniec Zamku Królewskiego.
    3. Klasy 0,1,2,3,4 i grono pedagogiczne ze SP oraz rodziców zapraszamy na Mszę św. o 10.00 a potem na dziedziniec Zamku Królewskiego.
    4. Po inauguracji na Zamku Królewskim uczniowie z wychowawcami przechodzą do budynku SP na 3 Maja 23. W razie deszczu rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w sali gimnastycznej SP ul. 3 Maja 23.
    5. Prosimy parkować na zielonych parkingach przy ul. Pięknej i przy placu manewrowym. Prosimy, aby dzieci i młodzież skorzystały ze spowiedzi św. w ciągu najbliższego tygodnia podczas każdej  Mszy św.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. W środę spotkanie klas III gimnazjalnych o 14.30, 16 i 17.00 w Domu Św. Karola. Spotkanie na temat bierzmowania dla rodziców klas III gimnazjalnych w środę o 18.30 w kościele.
  4. W I-szy czwartek okazja do spowiedzi św. od 6.30 i od 17.00. W I czwartek miesiąca adoracja Honorowej Straży od 17.00.
  5. W czwartek o 19.00 Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego Wspólnoty Ararat oraz kręgów rodzin.
  6. W I-szy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30.
  7. W piątek o 18.00 Msza Św. na rozpoczęcie roku pracy scholi, ministrantów, oazy, lektorów.
  8. W sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  9.  Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
  10. 10.  W niedzielę 16 września pielgrzymka rodzin do Kalwarii. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w niedzielę, 16 września o 6.05 spod plebani. Koszt 17 zł.
  11. 11.  Dziękujemy za ciasto weselne Joannie i Markowi
  12.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Portowej, od n-ru 57 do n-ru 89: Renacie i Stanisławowi Siwkom, Teresie Kotaba, Wiesławie Sendorkowi, Małgorzacie Sendorek i Szymonowi Sendorkowi, Adamowi Szewczykowi. Sprzątanie wsparli ofiarą sprzątający i  17 innych osób (Janina Wyczesana, Czesława Kotaba, Agata Zając, Zdzisława Szewczyk, Danuta Szewczyk, Antonina i Józef Baranowie, Zofia i Wiesław Wajdowie, Danuta i Jerzy Wątorowie, Wioletta i Jan Czopkowie, Ilona i Paweł Pilchowie). Bóg zapłać sprzątającym i wspierającym za ofiarę 310 zł. na remont cmentarza. W piątek, 7 września od godz. 18.50 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z całej ulicy Wałowej.

1. Po Mszy św. dzieci odbiorą książeczki i pierwszy obrazek za udział we Mszy św.
  2. Zapisy na Kurs Alpha dla małżeństw trwają. Szczegóły na ulotkach, plakatach i stronie internetowej www.wspolnota-ararat.pl. Obejrzyjmy zapowiedź tego kursu.