23 Niedziela w ciągu roku – 6. 09. 2020 r.

23 Niedziela w ciągu roku – 6. 09. 2020 r.

1.    W poniedziałek w nowennie do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30 prośmy o mądre wykorzystanie wolności przez Polaków. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
2.    We wtorek, święto Narodzenia NMP. Poświęcenie nasion do siewu na każdej Mszy św. Nowenna do św. Józefa o 7.30 i 17.30.
3.    Jeżeli dzieci i młodzież nie były jeszcze do spowiedzi i na Mszy św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego to prosimy to nadrobić w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
4.    W środę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. W środę nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
5.    W środę rozpoczyna się Kurs Alpha przed bierzmowaniem dla klas VIII. Mają w niej prawo uczestniczyć tylko ci, którzy zaliczyli przygotowanie w klasie VII. W środę o 17.30 rodzice klas ósmych rozpoczynają nowennę w intencji swoich dzieci z klas VIII. Co tydzień modlimy się o dobre przygotowanie do bierzmowania, o zdanie egzaminów na koniec roku i mądry wybór szkoły średniej.
6.    Uczniowie z klas ósmych, którzy nie uczestniczą w Kursie Alpha przyjdą we wtorek, 15 września na spotkanie o 18.30 do Domu św. Karola, aby przygotowywać się do bierzmowania w czerwcu przyszłego roku.
7.    W piątek zapraszamy młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu o 20.00 w kościele.
8.    W przyszłą niedzielę Siostry Sercanki opowiedzą o swojej pracy ze studentkami i poproszą nas o pomoc w remoncie bursy.
9.    W przyszłą niedzielę pielgrzymka rodzin do Kalwarii. Prosimy o wyjazdy rodzinne samochodami osobowymi. Nie będzie autobusu.
10.    W poniedziałek, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża św. Honorowa Straż zaprasza na czuwanie od 15.00 do 21.00.
11.    Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi, Kazimierzowi Frontowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także szafarzom nadzwyczajnym za posługę wobec chorych.
12.    Bóg zapłać za cztery  ofiary w kopertach złożone w minionym tygodniu na odnowienie Drogi Krzyżowej.
13.    Prosimy o przestrzeganie zasad udziału w nabożeństwach kościelnych (maseczki, dezynfekcja, odstępy, do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
14.    Policja prosi, aby uczulić i przestrzec osoby starsze przed telefonami od naciągaczy. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych.
15.    Osoba, która ma u siebie feretron z relikwiami św. Karola Boromeusza proszona jest o zwrot do parafii.
16.    Dla dzieci, które uczęszczają na Mszę św. proponujemy książeczkę do której w każdą niedzielę po Mszy św.  wkleją obrazek z fragmentem Ewangelii i cytatem z twórczości ks. Jana Twardowskiego.