23. Niedziela w ciągu roku 08.09.2013

ogloszenia

Dziś (w niedzielę) święto Narodzenia NMP. W Kalwarii pielgrzymka rodzin, z którą duchowo się łączymy.

W poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Nowenna do św. Karola o 7.30 i o 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu. O 18.45 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

W poniedziałek spotkanie scholi o 15.45 w Domu św. Karola. Zapraszamy także chętnych ze SP do włączenia się do scholi i do śpiewania na chwałę Panu Bogu.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

Powstaje nowa strona internetowa parafii. Zapraszamy chętnych do fotografowania i do redagowania informacji na stronie parafialnej. Spotkanie redakcji w środę o 18.30 na plebanii.

Przygotowujemy się do kursu Alpha, który rozpocznie się od 10. października. Zapraszamy osoby z wszystkich grup parafialnych i ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc w prowadzeniu kursu w czwartek na spotkanie grupy modlitewnej o 19 w sali kina.

W piątek nabożeństwo fatimskie o 17.30. Do udziału szczególnie zapraszamy klasy V-te ze SP i ich rodziny.

W przyszłą niedzielę dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o 13. Będzie wtedy specjalne kazanie dla dzieci.

W przyszłą niedzielę spotkanie popielgrzymkowe rozpocznie Msza św. w kościele o godz. 15.00.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zaprasza nas na czuwanie nocne w Kaplicy Wieczystej Adoracji w nocy z 15/16 września (z niedzieli na poniedziałek) od 21.00 do 6.00. Szczegółowy program będzie podany za tydzień. Prosimy o liczny udział.

Bóg zapłać za 6.754 zł złożone w minioną niedzielę na prace kończące remont plebanii.

Dziękujemy kierowcom: Marianowi Maciejaszowi, Kazimierzowi Frontowi i Kazimierzowi Pasternakowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Niech P. Jezus wynagrodzi.

Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 240 zł na potrzeby kościoła parafianom z ul. Wyzwolenia: Stanisławie Karasińskiej, Józefie Matusik, Marcie Kożuch, Ewie Burkot, Stefanii Janusz. Sprzątanie wsparli ofiarą: Klaudia Janusz, Anna Szeląg, Iwona Dudkowska, pp. Ślusarczykowie i pp. Horowscy. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła  w piątek, 13. września, od 19.15 prosimy mieszkańców z ul. Wyzwolenia, od n-ru 14, od pp. Trzosów do n-ru 20, do pp. Pałkowskich. Zachęcamy także tych, którzy jeszcze nie włączali się w przygotowanie kościoła do niedzieli, aby się pojawili wraz ze sąsiadami.

Pan Burmistrz zaprasza w przyszłą niedzielę na święto organizacji pozarządowych przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci.

Rodzina Kolpinga oferuje obiady dla dzieci i dla dorosłych, także z dostawą do domu. Zapisy w stołówkach SP i Gimnazjum. Szczegóły na plakacie

Po Mszy św. zbiórka na podręczniki i zeszyty dla dzieci ze SP, które potrzebują takiej pomocy. Za wsparcie i hojność Bóg zapłać.

Teraz nastąpi błogosławienie przyborów szkolnych a potem krótka adoracja Najśw. Sakramentu i sam Pan Jezus pobłogosławi dzieci i nas na cały rok szkolny. Zostańmy, nie rezygnujmy z Bożego błogosławieństwa.