23 Niedziela Zwykła – 8. września 2019 r.

1.    W naszej parafii witamy Siostry i wolontariuszkę misyjną, które będą nas przygotowywać do przeżywania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku.
2.    W związku z remontem instalacji elektrycznej w kościele  nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tym tygodniu do piątku rano włącznie będą w Kaplicy św. Karola. Pogrzeby będą odprawiane w kaplicy cmentarnej.
3.    Przygotowanie do bierzmowania:
a.    Klasy szóste otrzymają indeksy do bierzmowania od katechetów a po feriach zimowych będą miały 10 spotkań
b.    Klasy siódme zapraszamy na spotkania przed bierzmowaniem o godz. 18.45 do Domu św. Karola. Nastąpi wtedy przekazanie indeksów i ustalenie grup i terminów spotkań.
c.    Klasy 8-me zapraszamy w środę na 18.00 do sali kina na rozpoczęcie kursu Alpha dla młodzieży. Warunkiem udziału świadectwo ukończenia przygotowania w kl. 7-mej
d.    Osoby, które w klasie VII-mej nie uczęszczały na formację przed bierzmowaniem zachęcamy do powtórzenia roku. Rozpoczęcie w poniedziałek, 23 września o 17.00. Po nadrobieniu roku formacji osoby te przygotują się do bierzmowania w klasie I średniej, w grudniu, w roku 2020.
4.    W poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Różaniec w intencji poczętych dzieci o 17.00. W poniedziałek na 18.00 zapraszamy członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy a następnie na spotkanie na parafii o 19.00.
5.    W środę  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
6.    W  piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo fatimskie w piątek rozpoczynamy o 17.30 Różańcem. O prowadzenie nabożeństwa fatimskiego prosimy członków OAZY młodzieży.
7.    W piątek czuwanie HSNSPJ od 19.00.  O godz. 24.00 Msza św. na zakończenie czuwania.
8.    W sobotę  święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pod Krzyżem stawać będziemy przez 3 dni razem z całą Polską. W wigilię święta czyli w piątek zapraszamy Honorową Straż NSPJ od 19 do 24 oraz parafian, w sobotę po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a w niedzielę po każdej Mszy św. uczcimy  relikwie Krzyża Świętego.
9.    Dziękujemy panom: Tadeuszowi Kokoszce, Marcinowi Szewczykowi i Kazimierzowi Pasternakowi za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy szafarzom za odwiedziny tych chorych, którzy sobie tego życzą, w I-szą niedzielę z Komunią św.
10.     W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na remont instalacji elektrycznej w kościele.
11.     Dziękujemy za ciasto weselne Agnieszce i Guillaume (Gijom) Lahaye.
12.     Dziękujemy za posprzątanie kościoła jednej pani z ulicy ul. 3 Maja od nr-u 27 do nr-u 49.  W tym tygodniu nie  prosimy parafian do sprzątania kościoła bo będzie w piątek od 8.00.
1.    W dniach 14 – 21 września uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża w Krakowie-Mogile. Szczegóły na plakacie przy dzwonnicy.
2.    Stowarzyszenie Kolpinga zaprasza na domowe obiady do Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 3.
3.    Zbiórka okularów leczniczych (plus, minus) oraz przeciw słonecznych dla Afryki. Okulary można zostawić w Bibliotece Publicznej lub na Rynku w przyszłą niedzielę od 10-18.
4.    Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w kościele na Jazach, w sobotę, 21 września o 18.00. W programie Msza św. i pogodny wieczór.
5.    Zapraszamy Siostry do przekazania informacji misyjnych.