23. Niedziela zwykła w ciągu roku – 9. 09. 2018 r.

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola. W poniedziałek różaniec w intencji dzieci nienarodzonych o 17.00. Zapraszamy dzieci, które chcą się zapisać do scholi w poniedziałek o 15.45 do Domu św. Karola. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w poniedziałek o 19.00 na plebanii.
2.    We wtorek nowenna do św. Józefa o 7.30 i 18.30.
3.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
4.    Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas 8-mych w środę o 16.30 w Domu św. Karola.
5.    Klasy III gimnazjalne rozpoczynają Kurs Alpha dla Młodzieży w środę o 17.30 w sali kina koło Poczty. Jest to rozpoczęcie bezpośrednich przygotowań do bierzmowania, które odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 18.00.
6.    W czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
Rozpoczęcie nabożeństwa fatimskiego o 18.00. Zapraszamy do udziału Wspólnotę Ararat.
7.    W piątek  święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Honorowa Straż Najśw. Serca P. J. zaprasza na wieczór uwielbienia Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej od 18.00. Zakończenie – Mszą Św. o 24.00. Program w przedsionku.
8.    Oaza zaprasza zainteresowaną młodzież na spotkania w piątki o 19.00 w Domu św. Karola.
9.    W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Spotkanie popielgrzymkowe w sobotę o 18.00 na Jazach.
10.    W niedzielę 16 września XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd o 6.05 spod plebani. Koszt 17 zł.
11.    Zachęcamy dzieci, aby zbierały obrazki potwierdzające udział niedzielnej Mszy św. do specjalnej książeczki. Książeczki i obrazki dzieci otrzymują w zakrystii lub po Mszy św.
12.    Dziękujemy kierowcom: Tadeuszowi Kokoszce, Kazimierzowi Frontowi i Aleksandrze Kuhl za podwiezienie księży z Komunią św. do chorych. Dziękujemy także nadzwyczajnym szafarzom za zanoszenie Komunii św. w niedzielę do chorych.
13.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Wałowej: Barbarze i Karolinie Kalisz, Mieczysławie Karlikowskiej, Monice Tokarz i Stanisławowi Nagięć. Sprzątanie wsparli ofiarą: Barbara Ponikiewicz, Antonina Dudek, Mieczysław Porębski i Mieszko Tokarz. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 130 zł na remont cmentarza.  O posprzątanie kościoła prosimy parafian z całej ul. Poręby oraz z Os. Witosa wyjątkowo w sobotę, 15 września, od 8.00 rano.
14.    Komunikaty:
15.     Wystartował już Kurs Alpha dla Małżeństw. Jest jeszcze miejsce dla kilku par. Zapraszamy. Zapisy przez stronę internetową www.wspolnota-ararat.pl.
16.    Zapraszamy parafian na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 28 – 30 września 2018 r. w Domu Sióstr Służebniczek w Staniątkach. Szczegóły na plakatach. Zapisy przez stronę internetową www.wspolnota-ararat.pl.