24. niedziela w ciągu roku – 14.09.2014 r.

1.    Włączając się w uczczenie krzyża z racji Święta Podwyższenia Krzyża ucałujmy się dziś  krzyż: np. krzyż misyjny, krzyż w domu, krzyżyk od różańca lub krzyżyk, który nosimy. Rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania. W tej intencji módlmy się za dzieci i młodzież.
2.    W poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej. Nowenna do św. Karola i do św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu.
3.    We wtorek wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
4.    W środę zapraszamy dzieci z przedszkoli niepołomickich na spotkanie w kościele o 10.15
5.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
6.    W czwartek święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zapraszamy klasy I, II i III gimnazjalne oraz ich rodziców na Mszę św. o 18.00. Młodzież gimnazjalna zaczyna w ten sposób przygotowanie do bierzmowania.
7.    W piątek wspomnienie św. Januarego biskupa i męczennika a w sobotę wspomnienie śś. męczenników z Korei: Andrzeja, kapłana, Pawła i towarzyszy.
8.    W piątek czuwanie nocne Honorowej Straży NSPJ od 18.00 do 24.00. Program na plakacie. Zapraszamy.
9.    Dziękujemy Ewelinie  i Rafałowi, Katarzynie i Michele (Mikele), Magdalenie i Łukaszowi za ciasto weselne.
10.    Za zorganizowanie w miniony czwartek sympozjum o św. Karolu Boromeuszu dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Muzeum Niepołomickiego oraz Prezesowi i pracownikom Fundacji Zamek za gościnę, zaś Dyrekcji, nauczycielom i młodzieży z Zespołu Szkół Średnich oraz członkom Uniwersytetu III wieku i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej za udział. Niech św. Karol ma was w opiece.
11.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 300 zł  na dach kościoła: Lidii i Leszkowi Marszałkom, Krystynie, Ewie i Piotrowi Bolkom, Indze Kraińskiej, Annie i Damianowi Szewczykom. Sprzątanie wsparli ofiarą pp. Habermanowie i Szewczykowie, Alina Szewczyk, Maria Sendorek, Tomasz Pasich oraz Sylwia i Wojciech Sendorek. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę 20. września od 8.00, prosimy parafian z ul. Płaszowskiej, od n-ru 22-ego, od pp. Piotrowskich do n-ru 26 B, do pp. Maciejaszów, Bloki Emerytów Leśnych i mały blok Płaszowska nr 17.
12.    Na remont dachu kościoła w minioną niedzielę złożono do puszek 2184 i 5 euro oraz w 5 kopertach 630 zł. Bóg zapłać. Słowa podziękowań  kierujemy także do osób, które kwestowały.
13.    Schola zaprasza chłopców i dziewczynki do wspólnego śpiewu i wspólnych wycieczek. Spotkania w poniedziałki w Domu św. Karola o 15.45.
14.    Chłopcy – kandydaci na ministrantów z klas III, IV SP – spotkania w piątki o 17.00 w Domu św. Karola. Zapraszamy, będzie ciekawie.
15.    Organizatorzy Akademii Myślącego Dziecka zapraszają rodziców na spotkanie informacyjne w środę o 17.00 w sali kina w Centrum Dźwięku, ul. Zamkowa 4. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
16.    Pielgrzymka do Czernej, Mętkowa z grillem w Libiążu w sobotę 11. października. Koszt 25 zł. Wyjazd spod plebanii o 7.00. Zapisy u Anny Giejdasz i ks. Krzysztofa.
17.    Dziś zbiórka przed kościołem na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci ze Szkoły Podstawowej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
18.    Dzieci otrzymają obrazki po adoracji. Zapraszamy przed ołtarz.