24 niedziela w ciągu roku – 16.09.2018 r.

1.    Dziś (w niedzielę) Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii. W Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola.
Ks. Paweł zaprasza uczniów klas VII z naszej parafii, przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie  w poniedziałek o godz. 17.00 do domu św. Karola.
3.    We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży.
4.    W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
5.    W czwartek wspomnienie św. Andrzeja i Pawła, oraz  Towarzyszy, męczenników z Korei.W czwartek w kościele spotkanie ze św. Wojciechem dla przedszkolaków o 10.15. Zapraszamy.

6.    W piątek  święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zastępcy kościelnego, Panu Mateuszowi składamy najlepsze życzenia imieninowe.
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 17.45.
7.    W sobotę wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. Z racji 22 dnia miesiąca nowenna do świętych Męczenników z Góry Ararat o 7.30 i 18.30.
8.    Prace remontowe na cmentarzu przebiegają sprawnie. W pierwszym etapie dokonaliśmy przewiertu z głównej alejki cmentarza do kanalizacji opadowej po drugiej stronie ulicy Cmentarnej. Skuto tynki w kaplicy cmentarnej i tynki zewnętrzne kaplicy. Odsłonięto fundamenty kaplicy, osuszono je, wzmocniono i zaizolowano.  W głównej alei cmentarnej położono kanalizację do odprowadzenia wód opadowych oraz kable do oświetlenia głównej alei. Z początkiem października rozpocznie się układanie kostki na głównej alei. Dzisiaj zbiórka do puszek na remont cmentarza. Bardzo prosimy o ofiarność, bo wydatki są bardzo duże. Ofiarodawcom i kwestującym składamy Bóg zapłać.
9.    Dziękujemy ks. prob. Dariuszowi Karbowiakowi z Dołhobrodów, który ofiarował piękny czerwony ornat dla parafii jako wyraz wdzięczności za pobyt u nas w latach 2013-2018.
10.    Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Poręby oraz z Os. Witosa: Halinie Sendor, Lucynie Baran, Mieczysławowi Grodowskiemu. Sprzątanie wsparli ofiarą: Maria Sendor – Januszkiewicz, Stanisława Jaworska, Teresa Ptak, Magdalena Niemiec, Paweł Grodowski, Anna Kamusińska. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 150 zł.  na remont cmentarza.  O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek  od 18.45 prosimy parafian z całej ul. Rolniczej i ul. Skarbowej.
11.    Zapraszamy na wernisaż wystawy malarskiej mieszkańca Niepołomic Pana Bartłomieja Sobieraja oraz Jego Rodziców w środę, na Zamku Królewskim o 18.30. Wernisaż uświetni występ Zespołu Brathanki.
12.    Biblioteka publiczna w Niepołomicach i Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają w środę o godz. 18.00 na spotkanie „Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic”. Temat spotkania to historia Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.
13.    W niedzielę, 23 września Biblioteka z okazji 70-tych urodzin zaprasza do swej siedziby na wspólne świętowanie  od 15.00 do 18.00.
14.    Szczep Puszcza obchodzi 42 rocznicę powstania W sobotę z tej okazji spotkanie
w „Harcówce” o godz. 18.00 z o. Dominikiem Orczykowskim. Po spotkaniu Msza św. harcerska w Puszczy Niepołomickiej.
15.    Zapraszamy parafian na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 28 – 30 września 2018 r. w Domu Sióstr Służebniczek w Staniątkach. Szczegóły na plakatach. Zapisy przez stronę internetową www.wspolnota-ararat.pl.