24 Niedziela zwykła – 12. 09. 2021 r.

1.    W naszej parafii witamy ks. dra Piotra Tylca, który przeprowadzi dla nas jesienne dni skupienia.
2.    W niedzielę wspomnienie Najśw. Imienia Maryi. Dziś (w niedzielę) w Warszawie beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i służebnicy Bożej Róży Czackiej z Lasek. Zapoznajmy się z nimi czytając „Gościa Niedzielnego”. Niech nowi błogosławieni za nami orędują.
3.    W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i o 17.45. W kaplicy trwa montaż odnawianego ołtarza św. Karola.     W poniedziałek nabożeństwo fatimskie od 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu po Fatimie do  21.00 w kościele.
4.    Kandydaci do bierzmowania z klas VII, którzy nie mają jeszcze indeksu przyjdą w poniedziałek na 18.00 do spowiedzi i na Mszę św. a po Mszy św. otrzymają indeks.
5.    We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
6.    W środę wspomnienie NMP Bolesnej. Nowenna do św. Józefa o 7.30 a do M. Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.    W środę adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 do 20.00 w intencji uczniów klas ósmych o dobre przygotowanie do bierzmowanie i mądry wybór szkoły. Do modlitwy w środę wieczorem zapraszamy rodziców uczniów klasy VIII A ze SP 1.
7.    W środę o godzinie 18.00 w sali kina    dla uczniów klas VIII-mych, którzy zgłosili się i złożyli deklarację w zeszła niedzielę, rozpoczyna się kurs Alpha przygotowujący do bierzmowania.
8.    W czwartek wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa. Uczniowie z klas VIII, którzy nie mają jeszcze indeksu przyjdą w czwartek na 18.00 do spowiedzi i na Mszę św. a wtedy otrzymają indeks i deklarację o podjęciu przygotowania do bierzmowania.    Dla nich i dla tych, którzy złożą dzisiaj deklarację oraz dla chętnych z klas I-szych średnich Kurs Alpha w drugiej grupie rozpocznie się w poniedziałek 20 września o godz. 18.00.
9.    W piątek – 3-ci miesiąca września koronka do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 18.30.
10.    Zapraszamy kandydatów na ministrantów ze Szkół Podstawowych w piątek o 17.00 na spotkanie w Domu św. Karola.
11.    Nasza schola zaprasza wszystkich chętnych w najbliższy piątek o 17.00 do sali kina na dzień otwarty ze wspólnym śpiewem, grami i zabawami.
12.    W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i patrona młodzieży. Zachęcamy młodzież do nawiedzenia kościoła i modlitwy do swego patrona, którego obraz znajduje się w głównym ołtarzu.
13.    Fundacja „Kolorowy most” i Urząd Miasta organizują zbiórkę „Poduszka do szpitalnego łózka” dla pacjentów Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Prosimy o poduszki o konkretnych wymiarach do końca września. Szczegóły na plakacie i na stronie www.kolorowymost.org.pl. Kosz w przedsionku.
14.    Apelujemy o noszenie maseczek w kościele podczas nabożeństw.
15.    Dyżur rachmistrza spisowego do 30 września – ul. Bocheńska 26, I p. pokój nr 9, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15.
Spotkanie nt. „Andrzej Wimmer, pierwszy burmistrz Niepołomic w wolnej Polsce” w środę o 18.00 w Bibliotece, ul. Bocheńska. Zachęcamy także do obejrzenia wystawy.