24 Niedziela Zwykła – 15. września 2019 r.

1.    W związku z remontem instalacji elektrycznej w kościele  nie ma w poniedziałek adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tym tygodniu do soboty rano włącznie będą w Kaplicy św. Karola. Pogrzeby będą odprawiane w kaplicy cmentarnej.
2.     W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45.
3.    Ks. Antoni zaprasza 7c ze SP z ul. 3 Maja na spotkanie przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.45 do Domu św. Karola.
4.    W środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45. Klasy 8-me zapraszamy na Kurs Alpha w środę o 18.
5.    W  piątek wspomnienie świętych Andrzeja i Pawła oraz  Towarzyszy, męczenników z Korei. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 7.30 i 17.45.
6.    W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zastępcy kościelnego, Panu Mateuszowi, składamy najlepsze życzenia imieninowe.
7.    W sobotę, spotkanie popielgrzymkowe w kościele na Jazach. W programie Msza św. o godz. 18.00 i pogodny wieczór.
8.    Dziękujemy Oazie za poprowadzenie nabożeństwa fatimskiego.
9.    Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Drogę Krzyżową w ramach akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” a szczególnie: członkom Wspólnoty Ararat, służbie liturgicznej oraz wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę.
10.    Przypomnijmy, że od 19 sierpnia trwają prace w kościele.

• Wykonano kanały pod posadzką z zakrystii na kościół z jednej i z drugiej strony nawy. W kanałach położono rury, którymi będą prowadzone kable elektryczne.
  • Kanał z zakrystii do Kaplicy Królewskiej oraz kanały do i w Kaplicy św. Karola
  • Kanały w przedsionku kościoła. Po przeprowadzonych pracach podczas których zrywano posadzkę na trasie przebiegu kanałów są tylko ślady w postaci otworów rewizyjnych, zamkniętych tymczasowo kwadratami sklejki. Na tym etapie prac zaangażowanych było sześciu ludzi czyli elektrycy i kamieniarze.
  • W minionym tygodniu wprowadzono kable elektryczne do rur w kanałach. Docelowo ułożymy w kościele ponad 10 kilometrów różnego rodzaju kabli
  • W tym tygodniu zaplanowano kucie w ścianach pod kable a w następnych tygodniach: przeprowadzenie kabli na gzymsy na wysokość 10 metrów z tyłu za ołtarzami bocznymi, montaż szafy elektrycznej w zakrystii i montaż oświetlenia
  • Przypomnijmy, całość prac oszacowano na 405.000 zł brutto. Aby zgromadzić fundusze na całość potrzebujemy jeszcze 80 tysięcy złotych. Prosimy o Waszą ofiarność. Prosimy o ofiarę 100 zł od rodziny. Bóg zapłać za ofiary do puszek, w kopertach i na konto parafialne. Nie mijajmy kwestujących przy bramach. Bóg zapłać

11.     Dziękujemy za ciasto weselne Magdalenie i Patrykowi.
12.     O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek od 18.45 prosimy parafian z całej
ul. Jagiellońskiej. Prosimy o mobilizację bo sprzątania będzie bardzo dużo.
1.    Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 w Zamku, koncert chórów „Akord” ze Swarzędza i „Cantata” z Niepołomic. Wstęp wolny.
2.    Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza w środę 18 września na godz. 18.00 na pierwsze po wakacjach spotkanie „Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic”.
3.    Po błogosławieństwie przejdziemy pod krzyż misyjny, odmówimy dziesiątkę różańca św. i uczcimy relikwie Krzyża Świętego. Razem z innymi Polakami staniemy pod krzyżem.