25 Niedziela w ciągu roku – 20. 09. 2020 r.

1.    Dziś (w niedzielę) podczas Mszy św. o 13.00 nasz rodak, br. Adam Front, cysters z opactwa w Jędrzejowie świętuje swój srebrny jubileusz życia zakonnego. Jubilatowi gratulujemy i życzymy obfitych łask Bożych.
2.    W poniedziałek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. Naszemu kościelnemu Mateuszowi składamy najlepsze życzenia imieninowe i prosimy o modlitwę w Jego intencji. W nowennie do św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II  o 7.30 i 17.30 prośmy w intencji świata, Europy, Polski i Niepołomic. Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 21.00.
3.    We wtorek, wspomnienie NMP Bolesnej. Uczniowie z klas ósmych, którzy nie uczestniczą w Kursie Alpha przyjdą we wtorek, 22 września na spotkanie o 18.30 do Domu św. Karola, aby przygotowywać się do bierzmowania w czerwcu przyszłego roku.
4.    W środę wspomnienie św. Ojca Pio. W środę nowenna do M. Bożej, Nieustającej Pomocy o 17.30. W środę od 17.30 trzeci dzień nowenny rodziców klas ósmych w intencji swoich dzieci. Niech każdy ojciec i matka chociaż raz w środę będzie na modlitwie za swoje dziecko. Adoracja Najśw. Sakramentu w środę od 18.30 do 21.00.
5.    W środę Kurs Alpha przed bierzmowaniem dla klas VIII o 18.00. Uczestniczą w nim  tylko ci, którzy zaliczyli przygotowanie w klasie VII.
6.    W czwartek na 18.00 na Mszę św. a potem na 18.30 na spotkanie zapraszamy klasę
VII B i C ze SP nr 2 z ul. 3 Maja, aby rozpocząć przygotowanie do bierzmowania.
7.    W piątek Oaza i lektorzy zapraszają młodzież, szczególnie z klas VII i VIII na adorację Najśw. Sakramentu w kościele o 20.00.
8.    Bóg zapłać za jedną ofiarę w kopercie złożoną w minionym tygodniu i jedną wpłatę na konto renowacji na odnowienie Drogi Krzyżowej.
9.    Prosimy o przestrzeganie zasad udziału w nabożeństwach kościelnych (maseczki, dezynfekcja, zachowajmy odstępy, szczególnie podchodząc do Komunii św., do Komunii św. na rękę podchodzimy lewą stroną).
10.    Dla dzieci, które uczęszczają na Mszę św. proponujemy książeczkę, do której w każdą niedzielę po Mszy św.  wkleją obrazek z fragmentem Ewangelii i cytatem z twórczości ks. Jana Twardowskiego.
11.    Rodzicom polecamy nowy miesięcznik „Staś” w cenie 8 zł, przeznaczony dla starszaków z przedszkola, klas 0, 1, 2. Zawiera grę planszową, kolorowanki i wiele ciekawych informacji o różańcu, Janie Pawle II, św. Franciszku, oraz elementy wychowania patriotycznego, komiks a nawet przepis dla małego kucharza. Przez cały październik co dwa lub trzy dni przez chwilę można przy pomocy miesięcznika „Staś” porozmawiać z dzieckiem.
12.    Dziś (w niedzielę) Towarzystwo Miłośników Muzyki i Śpiewu zaprasza na koncert na Zamku w Sali Akustycznej o 17.00.