25. Niedziela w ciągu roku 22.09.2013

ogloszenia

Dziś (w niedzielę) w Staniątkach Dzień Chorych. Msza św. z sakr. namaszczenia chorych o 15.

Dziś (w niedzielę) wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

W poniedziałek wspomnienie świętego Ojca Pio. Nowenna do św. Karola o 7.30 i o 17.45. Zapraszamy na cichą adorację Najśw. Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Z racji zbliżających się obchodów 410 lat obecności i kultu obrazu św. Karola Boromeusza w naszym kościele parafialnym organizujemy konkurs plastyczny o życiu św. Karola. Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, będzie on trwał do 23 października.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii www.parafianiepolomice.pl a także w gablotce przy kościele. Zachęcamy dzieci i młodzież do licznego udziału w konkursie.

W najbliższy poniedziałek 23 września w Domu św. Karola odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum. Zapraszamy w godzinach o 14.45; 16.00 lub 17.00.

W poniedziałek spotkanie scholi o 15.45 w Domu św. Karola. Zapraszamy zarówno dziewczynki jak i chłopców zwłaszcza z 3 klasy S.P. aby włączyli się w śpiew na chwałę Panu Bogu. To także modlitwa, wycieczki, kolonie i zabawy.

W środę święto bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

W czwartek wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana. Uroczystość ślubowania klas pierwszych S.P. rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 14.00.

Powstaje nowa strona internetowa parafii dostępna pod adresem www.parafianiepolomice.pl. Zapraszamy chętnych do fotografowania i do redagowania informacji na stronie parafialnej..

Przygotowujemy się do kursu Alpha, który rozpocznie się od 10. października. Zapraszamy osoby z wszystkich grup parafialnych i ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc w prowadzeniu kursu w czwartek na spotkanie grupy modlitewnej o 19 w sali kina. Codziennie w kościele o 17.30 modlitwa w tej intencji.

W piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo. W piątek, trzeci miesiąca koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 7 i o 18.

Kandydatów na ministrantów zwłaszcza z 3 klas S.P. zapraszamy na spotkanie z w piątek o 17.00 w Domu św. Karola. To Służba Bogu i pomoc w przeżywaniu liturgii a także modlitwa i wycieczki. Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w piątek o 19.00. Tu także jest nie brakuje atrakcji.

W niedzielę rodziny zapraszamy na Mszę św. o 13 z kazaniem dla dzieci.

W przyszłą niedzielę rycerska Msza św. polowa na placu parafialnym o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich uczestników Pól Chwały i mieszkańców Niepołomic w strojach z epoki. O 11 defilada uczestników Pól Chwały

Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 150 zł na potrzeby kościoła parafianom z ul. Modrzejewskiej: Józefowi Gryglak, Marii Przybylskiej, Janinie Pieprzyca i Iwonie Żarów. Sprzątanie wsparli ofiarą: Rodzina Państwa Potrzebskich. Składamy wszystkim Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła  w piątek, 27 września, od 18.30 prosimy mieszkańców z ul. Modrzejeskiej, od n-ru 14, od pp. Gajek do n-ru 24, do pp. Ziomek oraz cała ul. Świerkowa..

Rodzina Kolpinga oferuje obiady dla dzieci i dla dorosłych, także z dostawą do domu. Zapisy w stołówkach SP i Gimnazjum. Szczegóły na plakacie.

W dniu 5 października organizowana jest VIII Niepołomicka Pielgrzymka w intencji Trzeźwości i Spokoju w Rodzinach do Pstroszyc, Miechowa, Zielenic. Wyjazd z Niepołomic o godz. 8.00 powrót około 18.00. Koszt 20 zł od dzieci i młodzieży 10 zł. Zapisy ul. Grunwaldzka 11, Biuro Burmistrza ds. Profilaktyki (tel. 12 281 22 55)

Pielgrzymka „Skarby diecezji Sandomierskiej” do Sandomierza, Janowa Lubelskiego w dniach 11 i 12 października br. Koszt 190 zł. Zapisy u Pani Anny Giejdasz (tel. 886 138 529) lub u ks. Krzysztofa.