25 niedziela w ciągu roku – 23.09.2018 r.

1. Dziś do naszej parafii wprowadzamy relikwie bł. Męczenników z Pariacoto, z Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Naszej parafii roku jubileuszowym przybywają nowi orędownicy. Witamy w naszej parafii ich zakonnych współbraci: o. Andrzeja Łączyńskiego OFMConv, misjonarza z Boliwii i br. Jana Hruszowca OFMConv, którzy będą przybliżać nam postacie błogosławionych Męczenników.
2. Dziś (w niedzielę) przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
3. W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.30 i 17.45. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Karola.
4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
5. W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
6. W piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
7. W sobotę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
8. W przyszły poniedziałek, 1 października br. rozpoczynamy o 17.30 nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do odmawiania różańca śa.. przy kapliczkach w poszczególnych rejonach.
9. W naszej parafii rozpocznie się trzecia tura jubileuszowego nawiedzenia rodzin przez świętych w znaku relikwii i obrazu:

• Święci Męczennicy z Góry Ararat nawiedzają rodziny na ul. Na Grobli, Batorego i Kolejowa z bocznymi – rejon Zagrody Świdowa
  • św. Stanisław Biskup i Męczennik nawiedza rodziny na ul. Bocheńskiej łącznie z blokami a potem ul. Leśna – rejon Piaski
  • św. Karol Boromeusz nawiedza rodziny na ul. Jagiellońskiej – rejon Śródmieście
  • św. Jan Paweł II nawiedza rodziny na ul. Partyzantów – rejon Zakościele
  • św. Ojciec Pio nawiedza rodziny na zaproszenia indywidualne
  • św. Antoni Padewski nawiedza rodziny na zaproszenia indywidualne
  • św. Rita nawiedza rodziny na zaproszenia indywidualne
  • św. Joanna Beretta Molla nawiedza rodziny na ul. Grunwaldzkiej blok 22 os. Nad Juką a potem 17 A – J
  • Prosimy przedstawicieli rodzin o odebranie feretronów z relikwiami i podręczników peregrynacji z kościoła.
    10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Rolniczej i ul. Skarbowej: Władysławowi Świdrowi, Leopoldowi, Maji, Emilii Wodziakom, Tomaszowi Michoniowi.
    Sprzątanie wsparli ofiarą: Joanna Łożańska, Grzegorz Banaś, Alicja Michoń. Sprzątający i wspierający złożyli ofiarę 100 zł. na remont cmentarza. O posprzątanie kościoła w najbliższy piątek od 18.30 prosimy parafian z całej u. Kwiatowej i z ul. Pionierów od n-ru 1-szego, od pp. Kuraków do n-ru 7, do Pani Jakuszewskiej.
    11. Dziś (w niedzielę), Biblioteka z okazji 70-tych urodzin zaprasza do swej siedziby na wspólne świętowanie od 15.00 do 18.00.