26 Niedz. w ciągu roku, 29.09.2013 r.

ogloszenia

1.    Witamy uczestników Pól Chwały, zapraszamy na polową Mszę św. rycerską o 10.00 i życzymy dobrej zabawy.
2.    Dziś (w niedzielę) oddajemy cześć śś. Archaniołom Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi. Ks. Rafałowi z racji obchodzonych imienin składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o modlitwę w Jego intencji. Wszystkim Solenizantom życzymy opieki tak wielkich patronów.
3.    W poniedziałek wspomnienie świętego św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Nowenna do św. Karola o 7.30 i o 17.15. Zapraszamy na całodzienną adorację Najśw. Sakramentu.
4.    W poniedziałek spotkanie scholi o 15.45 w Domu św. Karola. Zapraszamy dziewczynki oraz chłopców, zwłaszcza z klasy 3, ze S.P. aby włączyli się w śpiew na chwałę Panu Bogu.
5.    W poniedziałek spotkanie klas II gimnazjalnych o godz. 16.00 w Domu św. Karola. W poniedziałek o 17.00 spotkanie zelatorek i członkiń róż żywego różańca na plebanii
6.    We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. We wtorek o 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.  We wtorek o 18.00 – Msza św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Niepołomicach. Zapraszamy.
7.    W środę wspomnienie śś. Aniołów Stróżów. Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o 17.15. W środę spotkania dla klas III gimnazjalnych o 14.45, 16 i 17.
8.    W I czwartek miesiąca Godzina święta od 17.00. Okazja do spowiedzi od 6.30 i od 17. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie HSNSPJ.
9.    W piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi od 6.30 i od 15.30. Msza św. dla dzieci ze SP i ich rodziców o 16.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o 7.30 i na zakończenie nabożeństwa różańcowego ok. 18.00.
10.    Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od 8.30. Prosimy o kierowców.
11.    Z racji zbliżających się obchodów 410 lat obecności i kultu obrazu św. Karola Boromeusza organizujemy konkurs plastyczny o życiu św. Karola dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, będzie on trwał do 23 października.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  www.parafianiepolomice.pl a także w gablotce przy kościele. Zachęcamy do udziału w konkursie.
12.    Przygotowujemy się do kursu Alpha, który rozpocznie się w czwartek, 10. października o godz. 19.00 uroczystą kolacją. Codziennie w kościele o 17.30 modlitwa w intencji Kursu. Do udziału w Kursie Alpha zapraszamy także osoby powyżej 18 roku życia, które pragną przygotować się do bierzmowania. Szczegóły na plakacie na i na ulotkach.
13.    Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary 190 zł na kwiaty parafianom z ul. Modrzejewskiej: Barbarze i Zdzisławowi Piskorskim, Jarosławowi Gajkowi, z ul. Świerkowej: Teresie, Magdalenie i Tomaszowi Kaperom, Kazimierze Sali, Danucie Gucwa. Sprzątanie wsparli ofiarą Państwo Cyganikowie i Łabędowie. Wszystkim – Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła  w piątek, 4. października, od 18.45 prosimy mieszkańców z ul. Brzozowej i Marudy.
14.    Rodzina Kolpinga oferuje obiady dla dzieci i dla dorosłych, także z dostawą do domu. Zapisy w stołówkach SP i Gimnazjum. Szczegóły na plakacie.
15.    W dniu 5 października organizowana jest VIII Niepołomicka Pielgrzymka w intencji Trzeźwości i Spokoju w Rodzinach do Pstroszyc, Miechowa, Zielenic. Wyjazd z Niepołomic o godz. 8.00 powrót około 18.00. Koszt 20 zł od dzieci i młodzieży 10 zł. Zapisy ul. Grunwaldzka 11, Biuro Burmistrza ds. Profilaktyki (tel. 12 281 22 55)
16.    Pielgrzymka „Skarby diecezji Sandomierskiej” do Sandomierza, Janowa Lubelskiego w dniach 11 i 12 października br. Koszt 190 zł. Zapisy u Pani Anny Giejdasz (tel. 886 138 529) lub u ks. Krzysztofa.