26 Niedziela w ciągu roku – 25.09.2022 r.

1.    W poniedziałek nowenna do św. Karola i św. Jana Pawła II o 7.25 i o 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Karola do 18.00 i w kościele od 18.30 do 21.00.
2.    We wtorek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, kapłana.
3.    Spotkanie uczniów z klas VII, chcących rozpocząć  przygotowanie do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w najbliższy wtorek (27. września – SP nr 1) i czwartek (29. września – SP nr 2) o godz. 17:00 w sali kina. Na spotkanie zapraszamy również starszych uczniów, którzy chcą rozpocząć pierwszy rok przygotowania do bierzmowania.    Na pierwszym spotkaniu kandydaci przedstawią indeks na nowy rok szkolny, który otrzymali po spowiedzi św.
4.    W środę wspomnienie św. Wacława, męczennika. Nowenna do św. Józefa i Św. Rodziny o 7.30 a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Adoracja od 18.30 do 20.00.
5.    W czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.     Spotkanie modlitewne w sali kina  o 19.00 z powodu konserwacji posadzki w kościele.
6.    W piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

7.    W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z racji 1-szej soboty nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o 7.00. W sobotę. 1. października o 17.30 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w kościele. Zapraszamy.
8.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przy kapliczkach:
a.    Rejon Boryczów, ul. Ludowa, codziennie o 17.00
b.    Rejon Boryczów Strzelnica – po krzyżem codziennie o 18.30
c.    Rejon Grunwaldzka – pod Kopcem, we wtorki i czwartki o 17.00
d.    Rejon Pasternik I – ul. Rolnicza, we wtorki i piątki o 17.30
e.    Rejon Zakościele – Marudy, codziennie o 17.00
9.    W 1-szą sobotę, 1. października o 8.30 odwiedziny chorych. Prosimy o kierowców na sobotę. Odwiedziny chorych z racji z racji 1-szego piątku w następnym tygodniu, 7 października od 8.30
10.    Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas poświęcenia krzyża na Boryczowie – Strzelnicy w miniony wtorek. Równocześnie ponawiamy apel i prośbę: Teren na którym stoi poświęcony krzyż jest przeznaczony do modlitwy. Prosimy, aby dzieci nie urządzały zabaw w tym miejscu.
11.    Informujemy, że biskup Damian Muskus w czasie spotkania po Mszy św. we wtorek wręczył nominacje członkom nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
12.    Polecamy nowy numer czasopisma „Staś” na październik, aby dzieci pięknie i interesująco z pomocą rodziców i dziadków przeżyły miesiąc różańcowy.     Wszystkim, którzy chcą przeczytać coś pożytecznego i mądrego, co pobudzi do refleksji polecamy nowy numer „Gości Niedzielnego”.
13.    Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego ogłasza nabory na dotacje w zakresie podnoszenia jakości infrastruktury kulturalnej i zachowanie dziedzictwa lokalnego. Wnioski składać można do 04.10.2022 r. Informacje na stronie www.lgdpowiatwielicki.eu i pod numerem telefonu 12 288 00 95 od poniedziałku do piątku od 8-16.
14.    Fundacja Dzieciom Kolorowy Most przeprowadzi zbiórkę dla dzieci w następną niedzielę.